Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

A nyári folyamatos kánikula ellenére fagypont alatt volt ma hajnalban a hőmérséklet a Bükkben

Lassan megszokhatjuk az extrém időjárási körülményeket hazánkban is. A nagy hőmérséklet ingadozás ma egészen elképesztő eredményt produkált: -3,7 °C-ig süllyedt a levegő hőmérséklete a Mohos-töbörben.

Kövesd Telegram csatornánkat

Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az idei nyár eddigi leghidegebb reggele a Bükk-fennsíkon,-3,7 °C-os T-min. a Mohos-töbörben, írta közösségi oldalán a Mohos-töbör mikroklíma kutatás, ME Földrajz-Geoinformatika Intézet.

Tegnap délután 3 környékén még 30,1 °C-on tetőzött a maximum hőmérséklet, innen pedig fagypont alá zuhant a 2 méteren mért léghőmérséklet az intézetünk által (Miskolci Egyetem-Földrajz-Geoinformatika Intézet) monitorozott Mohos-töbörben hétfő reggelre.

A Kárpát-medence térsége a délelőtt folyamán még anticiklonális hatás alatt állt, kánikulába illő országos maximumokkal, és nem volt ez másképp a fennsíkon sem, ahol hőségnapot regisztrált az állomás.

A délután folyamán egy gyors mozgású hidegfront haladt át az országon, kevés helyen okozva csapadékot, nyomában több fokkal hűvösebb levegő érkezett és jutott nyugalomba térségünkben. Így lassú hőmérsékletcsökkenés indult meg a fennsík térségében is. A naplementét követően a front elhaladtával nyugalomba jutó légtömegek hatásaként a fennsík felett kedvező kisugárzási körülmények jöttek létre. Lassan elállt a szél, kitisztult az ég és a fennsík töbreiben megkezdődött a hőmérséklet zuhanása.

A hőmérséklet csökkenés 05:30-kor érte el mélypontját, ahol az idei nyár eddigi legalacsonyabb hőmérsékletét produkálva, -3,7 °C-on állt be a napi hőmérsékleti minimum.

A T-görbe a hőmérsékleti inverzió kései kiépüléséről tanúskodik. Az idén nyáron az első 24 órán belüli időszakot regisztrálta a Mohos-töbör mérőállomás, amikor hőség nap (T-max. ≥ 30 °C) és fagyos nap (T-min. < 0 °C) egyszerre lett rögzítve a töbrön belül.

A nyári hőség hatása a magyar mezőgazdaságra és a GDP-re nézve

Elhagyták fészküket az első vakvarjú fiókák a Pacsmagi-tavaknál

(Sokszinű vidék nyomán Szent Korona Rádió)

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.

Ott folytatják, ahol a Fidesz abbahagyta – A Tisza is kiszolgálja Izraelt

Az erős és stabil magyar–izraeli kapcsolat mélyen gyökerezik Magyarország nemzeti ...

Belföld

2026. 05. 28.