Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Német szólásszabadság: betiltottak egy hazafias havilapot

A libsik által szélsőjobboldalinak tartott Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein tartottak házkutatást, összesen négy tartományban. A folyóiratot betiltotta a belügyminisztérium – adta hírül a Magyar Jelen.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A minisztérium közleménye szerint házkutatást tartott a magazin ingatlanjain, vezető személyiségeinek, vezetőségének és vezető részvényeseinek otthonában Brandenburgban, Hessenben, Szászországban és Szász-Anhaltban. A hatósági fellépés célja vagyontárgyak és egyéb bizonyítékok lefoglalása volt. Az intézkedést Nancy Faeser belügyminiszter azzal indokolta: Ez a kiadvány kimondhatatlan módon gyűlöletet szít a zsidók, a migrációs múlttal rendelkező emberek és a parlamenti demokráciánk ellen.

Hozzátette: a betiltás azt mutatja, hogy mi is fellépünk azokkal az értelmiségi gyújtogatókkal szemben, akik a menekültek és migránsok elleni gyűlölet és erőszak légkörét szítják, és le akarják győzni demokratikus államunkat. A döntés, amely a Compact leányvállalatára, a Conspect Filmre is vonatkozik, megtiltja a korábbi tevékenységek folytatását. Németország belügyi hírszerző szolgálata, az Alkotmányvédelmi Hivatal már 2022-ben “antidemokratikus” álláspontokat terjesztő multimédiás orgánumnak minősítette a Jürgen Elsässer főszerkesztő által vezetett kiadványt. Thomas Haldenwang, a hivatal elnöke korábban egy interjúban kifejtette: az úgynevezett “új jobboldal” törekvései arra irányulnak, hogy ideológiájukat a társadalom középpontjába helyezzék, céljuk, hogy “újra kimondhatóvá tegyék azt, ami korábban kimondhatatlan volt”.

A betiltott kiadvány vezető személyiségei kapcsolatot tartanak fenn az új jobboldal jelentős szereplőivel. A Compact online áruházában például egyebek mellett egy érmét kínálnak Björn Höcke, az Alternatíva Németországért (AfD) egyik politikusának arcképével, akit a közelmúltban ismét elítéltek és pénzbírsággal sújtottak, amiért azt mondta, mindent megtenne a hazájáért (az MTI szerint ez “tiltott náci jelszó”). “A havonta 40 ezer példányban megjelenő és a közösségi médiában széleskörűen jelen lévő lap olyan társadalomképet terjeszt, amely bizonyos etnikai csoportokat másodrendű állampolgárként igyekszik beállítani, és a marginalizáció légkörét teremti meg” – közölte a német belügyi tárca, amely a német “extremista jobboldal fő szócsövének” nevezte a kiadványt.

Véleménydiktatúra: Németországban ellenőrzés alá vonhatják az AfD támogatók bankszámláit

Ünnepelnek a pedofilok: Dekriminalizálta Németország a gyermekpornó birtoklását

(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió) 

Megfenyegetett egy plébánost a Tisza képviselője, miután az bírálta Magyar Pétert; gumilövedékkel lőttek a migráció ellen tüntető spanyolokra Ceutában; már hároméves gyerekeknek is drag queen érzékenyítést szerveznek az USA-ban

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 28.

Emlékezés a második bécsi döntés évfordulóján

Az Igazságot Magyarországnak Szövetség megemlékezést tart a második bécsi döntés évfordulóján

Az Igazságot Magyarországnak Szövetség 2026. augusztus 30-án, a második bécsi ...

Elszakított területeink

2026. 08. 28.

11 év után ismét Erdélyben a HVIM; három gyermekét ölte meg, mégis százak tüntettek mellette; közpénzből jelenik meg a Tisza Párt kampánylapja

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 28.

Rajonganak a gyermekgyilkos Lindsay Clancy-ért – TikTok trend lett a gyerekek sanyargatása?!

A TikTokon elterjedtek azok a videók, amelyeken zokogó nők a ...

Jog gyilkosai

2026. 08. 27.

Attila Védvonal

Útvonalváltozás az Attila Védvonal Emlék- és Teljesítménytúrán, fontos információk a nevezéshez!

2026. szeptember 19-én rendezi meg a HVIM – Magyar Ellenállás ...

64

2026. 08. 26.

Telegram-posztjaink (2026.08.25.)

Vármegyések a 2495 méteres Kriván csúcsán; havi 2890 euróért béreltek luxusvillát a volt vezérkari főnöknek; börtönbe vonult az összeesküvés-elméleteket terjesztő Posta Imre

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 25.