Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Kétoldalas ragasztóval loptak a templomi perselyből

Rendszeresen visszajárva, ragasztószalaggal lopta ki a pénzt egy templom perselyeiből az a két férfi, aki ellen Lentiben emeltek vádat, tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője hétfőn az MTI-t.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A 44 éves szombathelyi férfi és 54 éves kőszegi társa tavaly áprilisában szabadult vagyon elleni bűncselekmények elkövetése miatt kiszabott szabadságvesztéséből.

Állandó munkahellyel, rendszeres jövedelemmel nem rendelkeztek, lakóhelyük nem volt, hajléktalan életmódot folytattak, illetve ismerőseiknél húzták meg magukat.

Az elsőrendű vádlott júliusban elhatározta, hogy a szentgyörgyvölgyi református templom perselyeiben elhelyezett pénzadományok eltulajdonításából fogja biztosítani megélhetését. Tervéről beszámolt a társának, aki ezek után gépkocsival többször is a templomhoz szállította őt, illetve ott figyelt, amíg a fiatalabb férfi kifosztja a perselyeket.

Nem egészen három hét alatt ötször mentek el Szentgyörgyvölgyre, a templomba, ahol az idősebb férfi elfordította helyükről a beltéri biztonsági kamerákat, illetve figyelt, miközben társa a templom első és hátsó ajtajára felszerelt perselyeket ürítette ki. Az elsőrendű vádlott összesen 400 ezer forintot zsákmányolt úgy, hogy a perselyek száján kétoldalú ragasztószalagcsíkot engedett le, majd az arra ráragadt pénzt kiemelte.

A Lenti Járási Ügyészség a többszörös visszaesőnek számító férfiak ellen lopás bűntette miatt emelt vádat, fegyházbüntetés kiszabását indítványozva.

Annyi volt a lopás, hogy kivezetik az önkiszolgáló kasszákat

Nem álltak le a biciklilopások, napi szinten tűnnek el a drága kerékpárok

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

buzeráns pedofil

Bécsi pedofilt menteget a magyarországi balliberális sajtó

A vadliberális Nyugat pedofília-elfogadtató tendenciája hazánkba is begyűrűzik. Ennek jelei ...

LMBTQP

2026. 08. 10.

Baka András az új köztársasági elnök, Új elnök és merényletek Kolumbiában, Elindult a HVIM Ifjúsági Tábora

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

Rongyos Gárda

Rongyos Gárda Emléktúra – Lépj te is a hősök nyomába szeptember 5-én!

Huszonegyedik alkalommal szervezi meg a Rongyos Gárda Emléktúrát a HVIM ...

64

2026. 08. 8.

Telegram posztjaink (2026.08.07.)

Katonai bázist épít Donald Trump „Béketanácsa” Gázában; veszélyben a kárpátaljai magyar iskolák; erősödik a kivándorlás Izraelből, egyre több zsidó távozik

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 7.

izraeli katonák

Halva szülte meg gyermekét a ciszjordániai nő, mert az izraeli katonák feltartóztatták a mentőautót

Hiába próbálták megmenteni a palesztin mentősök a 28 éves eszméletlen ...

Közel-Kelet

2026. 08. 7.

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.