kedd, május 19, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Ultimátumot adott Izrael: Megkezdődhet Gázában az eddigi legnagyobb mészárlás

Ultimátumot adott Izrael a Hamásznak: vagy elfogadják a Jeruzsálem által kínált egyezséget a túszok szabadon engedéséről, vagy lerohanja az izraeli hadsereg Rafaht – írja bennfentes források alapján a Wall Street Journal.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A Hamásznak egy hetet adott Izrael, hogy eldöntsék, mit akarnak: ha nem fogadják el a megegyezést, az izraeli hadsereg megindítja a hónapok óta tervezett invázióját.

Az alku értelmében Izrael 40 napot adna a Hamásznak arra, hogy elengedjenek 33 túszt, eközben pedig tárgyalnának a felek egy hosszabb távú tűzszünetről. Az ezt követő, hathetes periódusban a Hamász elengedné az összes túszt, ezután pedig egy egész éven át tartó tűzszünet jönne.

Az amerikai lap szerint a Hamász valószínűleg nem fogja élből elutasítani az ajánlatot, de egy saját ellenjavaslatot fognak majd az asztalra tenni, melyet Izrael nem biztos, hogy elfogad.

Ha a felek nem tudnak megegyezni, a háború eddigi legvéresebb mészárlása jöhet. A Gáza elleni invázió kezdetén a déli Rafah térségébe küldte Izrael az összes civilt az övezetben, milliók torlódtak fel megfelelő mennyiségű élelem, víz és gyógyszer nélkül a déli szektorba. Ha megindul a támadás, őket egyszerűen lemészárolják majd a népirtó cionisták.

Az ENSZ szerint is tömegmészárláshoz fog vezetni, ha a zsidók megindítják az inváziót.  Az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Hivatalának (OCHA) Genfi sajtótájékoztatóján a szervezet szóvivője, Jens Laerke kiemelte: egy ilyen hadművelet több százezer palesztin életét veszélyeztetné. Hangsúlyozta, hogy a segélyszervezetek Rafahból irányítják az élelmiszersegélyek elosztását.

Egy belga segélyszervezet munkatársát, annak kisfiát, apját, bátyját és unokahúgát is megölték a Gázai övezetben a zsidók

(Portfolio és Hirado nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Kategóriák

A kegyelmi ügy margójára – 9 éves kislányt meggyilkoló pedofilnak lehet kegyelmet adni?

Kétségtelen, hogy ma az úgynevezett kegyelmi ügytől és Magyar...

Nem működik az elszigetelés, egyre elfogadottabb az AfD Németországban

Annak ellenére, hogy minden eszközzel próbálják elszigetelni az AfD-t,...

Nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy dossziéját Magyar Péterék

Kedden a kormány.hu oldalon nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy...

Az alternatív gazdálkodás a válasz a klímaváltozásra?

Az utóbbi években egyre gyakrabban merül fel, hogy a...

Megfigyelőállam vagy tradicionális birodalom – Kínáról a DuoGladiiban

Kína, a "Középső Birodalom". Egy kontinensnyi ország, mely a...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55