Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Ki akarták bontani a falat – Így szöktek volna meg a győri börtönből

Egy letört ágylétra darabjával akarták kibontani a zárkájuk falát fogvatartottak Győrben – közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP), írja az MTI.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Makula György ezredes, a kommunikációs főosztály vezetője azt mondta: vasárnap hajnalban észlelte a felügyelet, hogy a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet egyik zárkájában a fogvatartottak megrongálták a zárka falát egy letört ágylétra darabjával, így akartak megszökni a börtönből.

A zárka az épület második emeletén volt. Makula György szerint valószínűleg a fogvatartottak arra már nem gondoltak, hogy ha esetleg átjutnak a falon, hogyan jutnak le a közel 10 méter magas, biztonsági elemekkel ellátott épületen.

„A börtön az ilyenkor alkalmazott szakmai protokoll alapján a szükséges intézkedéseket megtette, a parancsnok pedig feljelentést tett a rendőrségen” – mondta az ezredes.

Győri fogvatartott legutóbb 2017 szeptemberében, kihallgatása után szökött meg a Győri Járásbíróság udvaráról. Őt ezért jogerősen két év két hónap fegyházbüntetésre ítélte a másodfokon eljáró Győri Törvényszék.

Ezt a bűnözőt sem törte meg a börtön…

High-tech okosbörtön épül Szabolcsban

(Telex nyomán Szent Korona Rádió) 

Telegram posztjaink (2026.06.19.)

Keresztény tulajdonban lévő üzletet támadtak meg Szíriában; Beleköptek a békemegállapodásba a zsidók; Az LMBTQP-lobbi a Pride-tilalom visszavonását követeli – Telegram posztjaink (2026.06.19.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 19.

Így álcázza magát a német Antifa: A DEMOS e.V. egyesület tevékenysége

Korábban is köztudott volt, hogy a német Antifa kap támogatásokat ...

Egyéb

2026. 06. 19.

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltűnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.