Jön az emberszabású robotok tömeggyártása, közben a ChatGPT szezonálisan depressziós

Indul az emberformájú robotok tömegtermelése. A világ első ilyen üzemében évente 10 ezer darab készülhet a szerkezetekből. Százat már korábban legyártottak, azok a csomagkézbesítésben kaphatnak szerepet. Eközben a ChatGPT depressziós lett. Ez nem vicc, ez már a sátánista létrontás permaximuma. Alábbiakban alámerülünk a témában…

Az amerikai Agility Robotics 2020-ban mutatta be a két lábon járó, emberformájú robotját. Abban bíztak, a szerkezetek forradalmasíthatják a csomagszállítást. Később egy másik robotverziót is kifejlesztett a vállalat, kifejezetten raktári és veszélyes munkákhoz az Egyesült Államokban.

A cég újabb mérföldkőhöz érkezett: a következő év elején megnyitja az első humanoid robotokat sorozatgyártó üzemét, a RoboFabot, Oregon államban, Salemben.

Az Axios arról ír, az Agility Robotics Digit nevű robotjából eddig körülbelül százat gyártottak. Azonban a gyártósor áthelyezése és bővítése lehetővé teszi, hogy évente akár 10 ezerre növeljék a termelésüket.

A HVG megjegyzi, az Agility Robotics nem az egyetlen cég, amely humanoid robotokat gyárt. Ilyen fejlesztés például a Teslánál az Optimus, vagy a Boston Dynamicsnél az Atlas. Továbbá Peking is bejelentette: Kína 2025-ben kezdhet emberszabású robotok tömeggyártásába.

Hurrá: Hamarosan szóban is beszélgethetünk a ChatGPT-vel

Egyébként blogbejegyzésben közölte az OpenAI szeptemberben, hogy jelentős fejlesztést kap a mesterséges intelligenciája (MI), a ChatGPT. A tuningal közelebb akarja hozni a programját az Apple Sirihez hasonló MI-asszisztensekhez. Ezért a későbbiekben lehetővé teszi a chatbotnak, hogy hangalapú beszélgetéseket is folytathasson a felhasználókkal, és interakcióba léphessen képekkel is. A fejlesztők abban bíznak, így utat nyitnak számos kreatív és akadálymentesítésre összpontosító alkalmazáshoz.
Az új hangfunkcióval a ChatGPT például képes lesz meséket mesélni, vagy szövegeket felolvasni. A képi támogatás pedig lehetőséget ad, hogy a felhasználók képet készíthessenek a környezetükről. Így akár megmutathatják a chatbotnak a grillsütőjüket, és megkérdezhetik tőle, hogy miért nem működik. Prezentálhatják a hűtőjük tartalmát, és kérhetnek ételreceptet az ott lévő alapanyagokhoz. Esetleg elemeztethetik az MI-vel a munkájukkal kapcsolatos grafikonokat.

Szezonális depresszióban a mesterséges intelligencia

Számos felhasználó fejezte ki aggodalmát az AI mostanában tapasztalható viselkedése miatt, november vége óta ugyanis állítólag azt vették észre, hogy a ChatGPT lustábbá vált. A szakértők különböző elméletekkel álltak elő, vajon mi okozhatja a furcsa jelenséget – vannak köztük egészen hajmeresztő ötletek is.

Az egyik ilyen elmélet szerint a ChatGPT most szezonálisan depressziós, és ezért viselkedik lustábban. Legalábbis a The Sun által idézett Futurism és az Ars Technica úgy véli, megtörténhet, hogy nem csak az emberek szenvednek szezonális depresszióban.

A mesterséges intelligencia viselkedésére azért figyeltek fel, mert az láthatóan egyszerű eredményeket adott, sőt az is előfordult, hogy megtagadta a feladatok elvégzését. Még az OpenAI is elismerte, hogy valami nincs rendben a chatbotjával.

Az X-en megosztott közleményükben arról írtak: “Hallottuk a visszajelzéseket arról, hogy a GPT4 lustább lett! November 11. óta nem frissítettük a modellt, és ez a viselkedés egészen biztosan nem szándékos. A modell viselkedése kiszámíthatatlan lehet, keressük a javítás lehetőségét”.

(HVG, ATV)