vasárnap, december 28, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Problémák az ukránoknál: Hadműveleteket kellett elhalasztani a lőszerhiány miatt

Ukrán hadműveleteket kellett elhalasztani a csökkenő külföldi támogatás miatt bekövetkezett lőszerhiány okán – jelentette ki hétfőn Olekszandr Tarnavszkij ukrán dandártábornok a Reuters hírügynökségnek adott interjújában.

Kövesd Telegram csatornánkat

Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

A dandártábornok elmondta, hogy a posztszovjet típusú 122 és 152 milliméteres lövedékekből van súlyos lőszerhiánya az ukrán hadseregnek, és mivel a probléma az egész frontvonalat érinti, jelentős hatással van az ukrán csapatok harctéri teljesítményére.

Elmondása szerint a rendelkezésre álló lőszerkészlet nem fedezi a napi szükségleteiket, ezért úgy próbálnak úrrá lenni a hiányon, hogy a meglévő készletet újraosztják, illetve a korábban betervezett hadműveleteket szerényebb célkitűzésekkel újratervezik, de erről további részleteket nem közölt. Hozzátette ugyanakkor, hogy az orosz hadseregnek is vannak lőszerellátási gondjai, ám ezzel kapcsolatban sem bocsátkozott részletekbe.

Az interjúban a dandártábornok elismerte, hogy az ukrán csapatok védekezésre rendezkedtek be a dél-keleti frontvonalon. Hozzátette, hogy az egyéb harcvonalakon viszont támadásokkal és területfoglalással próbálkoznak, továbbá előkészítik tartalékosaikat a későbbi, nagyobb horderejű hadműveletekre. Azt is elmondta, hogy győzelmekre számítanak ezekben a hadműveletekben, amit arra használnának ki, hogy tartalékosokkal cseréljék le, és pihentessék a jelenleg aktív erőiket.

Tarnavszkij szerint az oroszok célja továbbra is az, hogy változó taktikával de folyamatosan nyomás alatt tartsák az ukrán erőket, hozzátéve, hogy az egyes területeken, így Avgyijivka térségében elért 1,5 – 2 kilométeres orosz előrehaladás ellenére is jól tartja ezeket a frontvonalakat az ukrán hadsereg. Hangsúlyozta, hogy az oroszok a létszámfölényükre építve továbbra sem törődnek emberállományuk állapotával, miközben az ukrán hadsereg igyekszik minden katonáját pihenőidőben is részesíteni. Ugyanakkor elismerte, hogy a frontvonalon teljesítő ukrán erők már nem frissek és minden parancsnoknak szüksége lenne egy-egy helyettesre.

A téli hadviselésről szólva azt mondta, mindkét fél számára komoly kihívást jelentenek a hideg idővel gyakran együtt járó korlátozott látási viszonyok, valamint a csapatok és a haditechnika mozgatásában és álcázásában jelentkező nehézségek.

Végül kiemelte, hogy az F-16-os amerikai vadászgépek mielőbbi érkezésében bízva úgy gondolja, hogy hadrendbe állításukkal szintet léphet Ukrajna hatékonysága a háborúban.

Már alig tud katonákat mozgósítani Ukrajna

Üresek a raktárak – Csehország már minden fegyverét Ukrajnának adta

(KárpátHír nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Már patkányt ettek és muníció nélkül élték túl a Mirnográdban fegyvert letevő ukrán katonák

Közel két hónapon át voltak körbezárva utánpótlás nélkül azok...

Megint migránsokat simogat a pápa: szerinte az USA túl agresszíven lép fel velük szemben

XIV. Leó pápa nem először áll a bűnöző migránsok...

“A profit mindent felülír” – interjú Pécsi Ritával a képernyőfüggőségről II. rész

Az interjú első fele ebben a cikkben olvasható, melyben...

Izrael Afrikában is bekavar: egy terrorszervezet irányította autonóm területet ismert el független államnak

Elítélte az Afrikai Unió, hogy Izrael független államként ismerte...

Az oroszok ellen fejleszt a Balkánon a NATO

A Balkán infrastruktúráját is egyre jobban erősíti a NATO,...

Kategóriák

Az oroszok ellen fejleszt a Balkánon a NATO

A Balkán infrastruktúráját is egyre jobban erősíti a NATO,...

Karácsony Franciaországban: A metrón késelt nőket a migráns

Többször is kiutasították már Franciaországból, mégis nőket késelt a...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55