Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Izrael támadást indított Gáza legnagyobb kórháza ellen

Kórház ellen indított támadást Izrael, miután az amerikai tisztviselők is támogatták az ország azon állításait, hogy a komplexumban fegyveresek állomásoznak.

Kövesd Telegram csatornánkat

Kövesd Telegram csatornánkat. Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is.

Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) hadműveletet indítottak a Gázai övezet északi részén található al-Shifa kórház, a palesztin enklávé legnagyobb egészségügyi komplexuma ellen. Az IDF tisztviselői szerint a létesítményt a Hamász katonai célokra használta, amit a fegyveres csoport visszautasít.

Az IDF szerda hajnalban jelentette be a rajtaütést, mondván, hogy „precíz és célzott műveletet” hajtanak végre a Hamász harcosai ellen egy „meghatározott területen belül a Shifa kórházban”, azzal is vádolva a csoportot, hogy ott „emberi pajzsokat” használ.

„Az elmúlt hetekben az IDF nyilvánosan újra és újra figyelmeztetett arra, hogy a Hamász folyamatos katonai jelenléte a Shifa kórházban veszélyezteti a nemzetközi jog szerinti védett státuszát, és elegendő időt biztosított arra, hogy véget vessen a kórházzal való jogellenes visszaélésnek” – tette hozzá a terrorállam a hadserege.

Kedden Daniel Hagari, az IDF szóvivője azt mondta, hogy az izraeli hadsereg a gázai kórházakat legitim katonai célpontoknak tekinti – nem törődve a több tízezer civillel, köztük nőkkel és gyermekekkel -, és megismételte azokat az állításokat, amelyek szerint a palesztin erők az al-Shifa alatti földalatti alagutakban parancsnoki központot tartanak fenn.

A Hamász szabadságharcos szervezet később elítélte az IDF rajtaütését, mondván, hogy mind Izraelt, mind az Egyesült Államokat „teljes mértékben felelőssé teszi a Shifa orvosi komplexum megrohamozásának következményeiért”. A fegyveresek azzal vádolták az amerikai tisztviselőket, hogy „hamis narratívával” házalnak, amely lehetővé teszi „a civilek elleni további mészárlásokat”, miután a Fehér Ház támogatta az izraeli állításokat, miszerint a Hamász katonai célokra használja a kórházat.

A Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője, John Kirby kedden újságíróknak nyilatkozva azt mondta, hogy az amerikai hírszerzés megerősítette, hogy „a Hamász és a palesztin Iszlám Dzsihád tagjai az al-Shifából irányító és ellenőrző központot működtetnek”, és azt állította, hogy a csoportok „fegyvereket tárolnak ott”. Kirby ugyanakkor hangsúlyozta, hogy Washington nem támogatja a komplexum elleni izraeli légicsapásokat, kijelentve, hogy a helyszínen tartózkodó civilek „megérdemlik, hogy ne kerüljenek kereszttűzbe”.

A gázai egészségügyi minisztérium közölte, hogy előzetesen értesült az IDF rajtaütéséről, és hogy az izraeli erők figyelmeztették a kórházban tartózkodókat, hogy „ne tartózkodjanak az ablakok közelében” – mondta Ashraf al-Qudra, a minisztérium szóvivője.

Az al-Shifa kórház igazgatója, Mohammad Abu Salmiya kedd este az AFP-nek nyilatkozva szörnyű állapotokról számolt be az intézményben, mondván, hogy a személyzet legalább 179 holttestet volt kénytelen „tömegsírba” temetni.

„Holttestek hevernek a kórházkomplexumban, és a hullaházakban már nincs áram” – mondta Salmiya, hozzátéve, hogy hét csecsemő és 29 intenzív osztályon kezelt beteg volt a kórház udvarán eltemetettek között.

Elsőként az IDF a sebészeti tömböt rohanta meg.

A palesztin egészségügyi tisztviselők szerint több mint 11 000 ember halt meg a hetek óta tartó gázai tüzérségi és légicsapásokban, hozzátéve, hogy a halálos áldozatok mintegy 40%-a gyermek.

Izrael elveszíti a propagandaháborút?

Ismét ártatlan csecsemők élete száradhat Izrael lelkén

(Russia Today nyomán Szent Korona Rádió) 

 

Telegram posztjaink (2026.06.22.)

Sulyok Tamás NER-báb helyett Tisza-báb köztársasági elnök jön; Orgia miatt rongálták meg a várat; A kommunizmus és a genderizmus ugyanannak az eszmének két arca; – Telegram posztjaink (2026.06.22.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 22.

Erzsébet híd zászló

HVIM: Elismerésünk az LMBTQP-rongyokat az Erzsébet hídról eltávolító hazafinak!

A HVIM – Magyar Ellenállás közleményben reagált arra, hogy egy ...

64

2026. 06. 22.

Telegram posztjaink (2026.06.21.)

Franciaországban gyilkolhatott a Moszad; Visszavonta Zelenszkij kitüntetését a lengyel elnök; XIV. Leó pápa megint a migránsokat védi – Telegram posztjaink (2026.06.21.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 21.

Erzsébet híd zászlók

Itt a „Pride hónap”, gőzerővel tombol az LMBTQP-lobbi hazánkban

A hagyományos értékekkel szemben álló LMBTQP-lobbiszervezetek politikai befolyásának erősödését jelzi, ...

LMBTQP

2026. 06. 21.

Telegram posztjaink (2026.06.19.)

Keresztény tulajdonban lévő üzletet támadtak meg Szíriában; Beleköptek a békemegállapodásba a zsidók; Az LMBTQP-lobbi a Pride-tilalom visszavonását követeli – Telegram posztjaink (2026.06.19.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 19.

Így álcázza magát a német Antifa: A DEMOS e.V. egyesület tevékenysége

Korábban is köztudott volt, hogy a német Antifa kap támogatásokat ...

Egyéb

2026. 06. 19.