Újabb “rasszista” botrány a királyi családban! Hirdetik a progresszívek és örömködnek is, amiért sikerült domesztikálni az “udvart”, ugyanis természetesen elhatárolódtak és eltávolították az egykori, 83 éves udvarhölgyet a család körül, akinek az volt a bűne, hogy nem feltétlenül tetszett neki, hogy rusnya négerekkel kell paroláznia, akik britnek tartják magukat. Megnézve, hogy kiről van szó, inkább azon háborodhatunk fel, hogyan engedhetnek ilyen rusnya valamit a királyi család közelébe…
Kövesd Telegram csatornánkat
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…
Az Index összeállítása alább – jó lenyomata annak, hogy az egészséges rassztudat, mint egy tradicionális identitás hogyan válik üldözötté.
Susan Hussey nemcsak Vilmos herceg keresztanyja, hanem II. Erzsébet egykori udvarhölgye is volt több évtizeden át. A brit sajtóban Erzsébet királynő egyik legfontosabb bizalmasaként és legbefolyásosabb udvarhölgyeként írtak a most 83 éves asszonyról.
Hussey kedden egy jótékonysági rendezvényen vett részt, amelyet a nők elleni családon belüli és nemi erőszak ellen küzdő alapítványok számára rendeztek. Az eseménynek Kamilla királyné volt a házigazdája, és a volt udvarhölgy ezen a rendezvényen elegyedett beszélgetésbe az egyik alapítvány vezetőjével, Ngozi Fulanival.
A társalgás alatt pedig rasszista megjegyzéseket tett rá a származásával összefüggésben.
A megnyilatkozást Ngozi Fulani felháborítónak nevezete, és ezt követően kitört a botrány. Hussey nyilatkozatát elítélte a Buckingham-palota, amely „elfogadhatatlannak és sajnálatosnak” nevezte a megnyilvánulást, és közölték, hogy kivizsgálják az esetet.
Susan Hussey végül szerdán bejelentette, hogy lemond a királyi udvartartásban betöltött tisztségeiről. Mindeközben Vilmos herceg egyik szóvivője is tolmácsolta a trónörökös szavait, és közölte:
a rasszizmusnak nincs helye a társadalomban.
„A megjegyzések elfogadhatatlanok voltak, és helyes, hogy azonnal bejelentette a lemondását” – tette hozzá a szóvivő.
A BBC szerint a Buckingham-palota azt is közölte, hogy Ngozi Fulanit meghívták, hogy személyesen is beszéljenek az incidensről, és azt is hozzátették, hogy Susan Hussey sajnálatát fejezte ki a történtek miatt. Közleményükből az is kiderült, hogy az idős nőnek már csak tiszteletbeli pozíció voltak a királyi udvartartásban.
Na de mi hangzott el egész pontosan? Mutatjuk
Először Ngozi Fulani jótékonysága alapítványa tette közzé szerda reggel a két nő között elhangzott beszélgetés leiratát a Twitteren. A posztban „Lady SH”-ként nevezték meg az érintett személyt.
Fulani szerint a trónörökös keresztanyja először félresimította a haját azért, hogy lássa a névtábláját, és azután kérdezte meg tőle, hogy hová valósi:
Susan Hussey: Honnan érkezett?
Ngozi Fulani: A Sistah Space-től. [Ez Fulani alapítványának a neve – a szerk.].
Susan Hussey: Nem, úgy értem, hová valósi?
Ngozi Fulani: Hackney-ben van a székhelyünk. [London egyik városrésze – a szerk.]
Susan Hussey: Nem, én úgy értem, hogy Afrika melyik részéről?
Ngozi Fulani: Nem tudom, arról nincs feljegyzés.
Susan Hussey: Nos, tudnia kellene, hogy honnan származik […] Tehát honnan származik?
Ngozi Fulani: Innen, az Egyesült Királyságból.
Susan Hussey: Nem, úgy értem, hogy milyen állampolgár?
Ngozi Fulani: Itt születtem, brit vagyok.
Susan Hussey: De valójában hová valósi, honnan származik a népe?
Ngozi Fulani: Az én népem? Hölgyem, ezt mégis hogy érti?
Susan Hussey: Ó, látom, hogy nagyon nem akarja elmondani, honnan származik. Mikor jött ide először?
Ngozi Fulani: Hölgyem! Brit állampolgár vagyok, a szüleim az 50-es években jöttek ide, amikor…
Susan Hussey: Na, tudtam, hogy csak kiböki végül, ön karibi!
Ngozi Fulani: Nem, Hölgyem, én afrikai–karibi származású vagyok, és brit állampolgár.
(Index nyomán Szent Korona Rádió)