Régészek rábukkantak, a több, mint 1600 éve elhunyt Szent Miklós nyughelyére Törökországban egy bizánci templom alatt. A szakértők már régóta végeztek a templomban munkálatokat, és most sikeresen rátaláltak a Szent sírjára.
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…
Szent Miklós sírját azután fedezték fel, miután a régészek egy ősi templom maradványaira bukkantak Törökországban, amelyet még a középkorban a Földközi-tenger elárasztott.
A szent alak, aki Kr.u. 270 és 343 között élt, arról a leghíresebb, hogy minden pénzét a szegényeknek adta, illetve egy konkrét történetről, melyben megajándékozott három lányt arannyal, hogy megmentse őket a prostitúciótól.
Az ókori bazilika alapzatára egy másik templomot építettek a szent sírjának védelmére, de a régészek csak a most fedezték fel az előző szentély alatti mozaik- és kőpadlózatot, amely a ma álló szentély alatt vezette őket Szent Miklós végső nyughelyére.
A felfedezések alátámasztják azt, hogy Szent Miklós Törökországban élt és halt meg, és a régészek azt is bejelentették, hogy ugyanazon a kőpadlón, amelyet üledékrétegek alatt találtak, ő is járt.
„Most elértük az első templom maradványait és azt a padlót, amelyen Szent Miklós is lépdelt”
– írja a Demirören hírügynökség.
Az ókori alapokra épült bizánci templom az 5. és 12. század között az ortodox keresztények istentiszteleti helye volt.
A régészek évek óta dolgoznak a helyszínen, gondosan eltávolítva Törökországban álló Szent Miklós-templom padlózatát. Az eltávolítás során láthatták az templom eredeti padlózatát, amelyet Szent Miklós Kr.u. 343-ban bekövetkezett halála után építettek.
Az eredeti alapot 2017-ben fedezték fel, amikor a kutatók elektronikus felmérések segítségével résekre bukkantak a templom padlója alatt.
A templomot 1982-ben felvették az UNESCO Világörökség listájára is.
Vizsgálatok támasztják alá: a Szent László hermában a lovagkirály csontjai találhatóak
(MailOnline nyomán Szent Korona Rádió)