Mi, magyar hagyományőrzők és kézművesek megdöbbenve értesültünk a Budaházy Györgyöt sújtó példátlanul szigorú 17 éves fegyházbüntetésről. Vádlott társaival együtt összesen 117 év börtönre ítélte őket a Fővárosi Törvényszék.
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…
A közvélemény őt általában a politikai, mozgalmi tevékenységéről ismeri, mi azonban a magyar kultúra és nemzeti hagyományok, kézművesmesterségek megtartásáért és népszerűsítéséért végzett évtizedes munkásságáról. Míg a politikusok nagy többsége nem ismeri igazán saját hagyományait, addig általában a népművészet és népi mesterségek szerelmesei nem foglalnak állást a különböző közéleti kérdésekben. Budaházy György azt hirdette, hogy ennek a két területnek fednie kellene egymást, hiszen csak abból válhat jó hazafi, aki ismeri és szereti nemzete értékeit, kincseit, hagyományait, az ilyen ember mindig a hazája érdekeit nézi, az ilyen embert nem lehet letéríteni a helyes útról.
Számunkra teljesen nyilvánvaló, hogy Budaházy Györgyöt azért üldözik, mert következetesen képviselte azt, hogy a magyar nemzetnek nem kell mindent eltűrnie, mindig megalázkodnia, hanem itt az ideje, hogy végre felemelje a fejét.
Benne egy becsületes és korrekt embert ismertünk meg, aki egyike azoknak, akik sokat fáradoztak őskultúránk elfeledett elemeinek feltárásán, hogy ez a szellemi és tárgyi örökség és a kihalófélben lévő ősi mesterségek fennmaradhassanak. Tette ezt abban az időben is, amikor még lenézték a néphagyománnyal foglalkozókat, amikor magyarkodóknak, bőgatyás bunkóknak bélyegezték őket. Egyike azoknak, akik a parazsat őrizték, életben tartották és segítettek a magyarság hatalmas kulturális kincseit átvinni a túlsó partra, kivárva, hogy egy arra érdemes kormányzat végre nemzetstratégiai célt lásson benne.
Levelünkkel szeretnénk felhívni a figyelmet az őt érő méltatatlan és hosszú évek óta tartó üldöztetés tarthatatlanságára és a magyar igazságszolgáltatásba vetett hitünk megrendülésére.
Tisztelettel köszöntjük új hivatalában a Köztársasági Elnök Asszonyt és kérjük, hogy gyakoroljon kegyelmet a Hunnia ügy vádlottai felé.
Kassai Lajos – íjkészítő, lovasíjász
Mónus József – távlövő íjász
Bíró András Zsolt- antropológus, a Magyar Turán Alapítvány elnöke
Fülöp Tibor Zoltán – katonai hagyományőrző
Györe József Gábor – hagyományőrző huszár
Kertész Zsolt – hagyományőrző huszár főhadnagy
Fabula Gabriella – ötvös, aranyműves
Rébeli Szabó János – szűcsmester
Kis Csaba – Magyarharcos nemzeti ruházati márka
Kertai Zalán – hagyományőrző festőművész
Balog Norbert – nemzetipolo.hu
Legeza József – népi iparművész
Aba P. Ákos – népi iparművész, nemezkészítő
Magony József – kézműves
Nyers Csaba – szakács, hagyományőrző
Vojnits Pál – lovas hagyományőrző
Kanalas Éva – énekművész
Botta Mónika – nemezművész
Galántai Gábor – hagyományőrző
Szilágyi Vilmos – faműves
Ifj. Kozma György – faműves
Pongrácz Zoltán – kézműves
Káplár Béla – katonai hagyományőrző
Szűcs Apor – keramikus
Flösser Ildikó – Bőrműves
Lenhardt Balázs – játékkészítő
(Vadhajtasok.hu)
Én mindig a hazámért cselekedtem: Interjú Budaházy Györggyel a börtönből