Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Minipride Veszprémben Nagyboldogasszony napján

A megyeszékhely „Aurórájában” tartja meg első LMBTQ témájú rendezvényét a deviánsok közössége. Úgy látszik, hogy beváltják ígéretüket, mi szerint a pride felvonulást kisebb rendezvényekkel pótolják. 

Pár héttel korábban a veszprémi kötődésű Lélektér Alapítvány egy Szent Istvánt és Boldog Gizellát gyalázó graffitit fújt fel a falra a város egyik ifjúsági házának udvarán. Most újabb botrányos esemény provokálja a normalitáspárti veszprémi polgárokat.

A poszt alá rengeteg elégedetlenkedő, a hagyományos családmodell mellett kiálló hozzászólás érkezett, melyeket a csoport kezelői egy idő után elkezdtek cenzúrázni.

Egy veszprémi Facebook-csoportban szombaton megjelent bejegyzés szerint olyan DJ-t keresnek az első veszprémi LMBTQ-buliba, aki ingyen is elvállalja a fellépést. A lap felhívja a figyelmet, hogy már a királynék városát is behálózta a homoszexuális lobbi.

A felhívás azonban sikerrel járt, ugyanis a Terem klub már egy nyilvános Facebook-eseményt is létrehozott az augusztus 15-i LMBTQ-bulinak, melyet DJ Davelogan nevével hirdetnek.

Nagyboldogasszony ünnepe a a kereszténység, azon belül a katolikus egyház egyik legfontosabb Mária-ünnepe, amelyen Szűz Mária haláláról és mennybevételéről emlékeznek meg.

Ráadásul e jelentős napnak nemzeti jelentősége is van, hiszen Szent István király ezen a napon halt meg 1038-ban, s élete utolsó óráiban ezen a napon ajánlotta fel az országot Szűz Máriának. Ettől a közjogi aktustól fogva nevezik Magyarországot Mária országának (Regnum Marianum).

(888.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Elmarad a Budapest pride felvonulás

Kerecsen – Magyarország egyik legrégebbi íjászboltja és íjászlőtere
– A Szent Korona Rádió támogatója (X)

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Selmeci őrjárat

Selmeci Őrjárat augusztus elsején – meghódítja a Felvidéket a HVIM!

Idén is a Selmeci-hegység bércei közt kalauzolja a túrázókat a ...

64

2026. 07. 20.

Telegram-posztjaink (2026.07.19.)

A Háttér Társaság a 14 évesekkel való buzeráns együttlétet népszerűsíti; Polgár Judit lehet Magyarország első olyan államfője, aki izraeli állampolgársággal rendelkezik; Franciaország legalizálta az asszisztált öngyilkosságot

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.