A brit YouGov legfrissebb felmérése szerint Donald Trump támogatottsága 41%-ra csökkent. A visszaesés főbb okai az amerikai kormány ügyetlen reakciója a texasi árvízre, valamint az Epstein-ügy.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Sokan úgy gondolják, hogy a 130 ember életét követelő katasztrófát el lehetett volna kerülni, ha a hatóságok gyorsabban és kompetensebben reagálnak. A demokraták Trumpot hibáztatják azért, hogy az árvíz nem volt előre jelezhető – mivel ő korábban leépítette a meteorológiai szolgálatot.
Külön problémát jelent, hogy a Fehér Ház nem hajlandó nyilvánosságra hozni a pedofil milliárdos, Jeffrey Epstein ügyének teljes anyagát. Az amerikaiak 80%-a követeli a vendéglisták nyilvánosságát,
kétharmaduk pedig úgy véli, Trump direkt próbálja elsikálni az ügyet.
Közben Trump lehetséges utódját, J. D. Vance-t már most többen támogatják, mint magát Trumpot.
Mindazonáltal a demokraták sem örülhetnek: népszerűségük történelmi mélypontra, 40%-ra süllyedt, szemben a republikánusok 48%-ával. Ráadásul a párton belül egyre mélyebb a szakadék a centristák és a baloldaliak között.
A New York-i előválasztásokon győztes szocialista, Zohran Mamdani példája más nagyvárosokban is mozgósította a baloldaliakat – Minneapolisban például a szomáliai származású Omar Fateh indul hasonló programmal: megállítani Trumpot és megmenteni a migránsokat a kitoloncolástól.
A Demokrata Párt vezetése szívesen elkerülné a baloldali hullámot – de már a párton belüli helyzetet sem tudják kontrollálni.
Trump fontolgatja Tomahawk cirkálórakéták küldését Ukrajnának
(InfoDef nyomán Szent Korona Rádió)