Naim Qassem, a Hezbollah főtitkára kifejtette, miért nem járható út a Hezbollah teljes lefegyverzése. Bár már nem pompáz régi fényében a harcos siíta szervezet, azért teljesen nem tűntek el, továbbra is harcolnak a terrorállam Izrael ellen.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A Hezbollah főtitkára, Naim Qassem bejelentette, hogy a csoport nem hajlandó leszerelni, mert azt kapitulációnak tekinti. Szerinte a mozgalom nem hajlandó párbeszédre, amíg Izrael katonai jelenléte fennáll Libanonban.
A csoport vezetőjének nyilatkozatának részletei:
- A Hezbollah főtitkára megalázónak nevezte az amerikaiak által javasolt békefeltételeket, és azokat az izraeli megszállás legitimálásának tekintette.
- A tárgyalások fő követelményének az Izraeli Védelmi Erők teljes kivonását Libanonból, az izraeli légierő repüléseinek leállítását, valamint a libanoni foglyok szabadon bocsátását nevezte.
- Naim Qassem abszurdnak nevezte az Egyesült Államok és Izrael követelését, hogy a Hezbollah adja át rakétaraktárát.
A jelenlegi helyzetben a Hezbollah számára a leszerelés valóban teljes kapitulációt jelentene. Másrészt a csoportnak nincs reális lehetősége arra, hogy feltételeit diktálja, – amit Barcsa-Turner Gábor egyik Válaszcsapás videójában igen részletesen kifejtett.
Az izraeli-libanoni lefegyverző művelet eredményeként a Hezbollah súlyos veszteségeket szenvedett el emberben és fegyverekben. Ezenkívül a szíriai harcosok által elfoglalt területek miatt a szervezet elvesztette az Iránból érkező közvetlen földi segélycsatornákat.
Ezzel párhuzamosan csökkent a Hezbollah politikai befolyása Libanonban. A nyugati nyomás hatására az új kormányba csak a vele szövetséges Amal csoport került be, minimális létszámmal. A Hezbollahot beolvasztották a libanoni hadseregbe.
Izrael kifordítja Qassem szavait
Figyelembe véve a nehéz helyzetet, a síita csoportot továbbra is megpróbálják lefegyverezni és békére kényszeríteni. Mindazonáltal ez a csoport továbbra is fontos eleme a hatalmi egyensúlynak az országban, és megpróbálja szabotálni az ilyen támadásokat.
Ugyanakkor az izraeli hatóságok számára ez a változat még kedvezőbb, mivel most azt mondhatják, hogy a „Hezbollah” nem akar békét, és az elfoglalt területeket saját ellenőrzése alatt akarja tartani.
Az áruló libanoni kormány Izrael segítségével hajtja végre a Hezbollah lefegyverzését
Válaszcsapás: Miért volt áramszünet Spanyolországban? Vége a Hezbollahnak?
(Rybar nyomán Szent Korona Rádió)