Nem elég, hogy Ilaria Salis megúszta a börtönt, pofátlan módon még könyvet is írt a “kálváriájáról”, melyet a Magyar Jelen szúrt ki. A “műben” persze elfelejtette megemlíteni, hogy a szélsőbaloldali elvtársaival ártatlan jobboldaliakat vertek félholtra, pusztán politikai alapon.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A Feltrinelli Kiadó oldalán olvasható ajánló szerint a Vipera – milyen találó, szó szerint – című könyvében Ilaria Salis felidézi „drámai személyes történetét”, amely azzal kezdődött, hogy 2023. február 11-én letartóztatták Budapesten, a „Becsület Napja” elleni antifasiszta tüntetésen. Emlékeink szerint mondjuk a történet indításaként összevertek néhány embert Budapesten, de ezt a momentumot rendre szeretik elfelejteni a szélsőbaloldalon.
Szimbolikus politikai perről beszél büntetőeljárás helyett
Mint írja, letartóztatása hosszú, „embertelen körülmények között”, magyar börtönökben töltött fogságba torkollott, amely egy szimbolikus jelentésekkel teli politikai per előjátéka volt. Csak a véletlen műve lehet, hogy a magyar társadalom politikai per helyett sokkal inkább erőszakos bűncselekmények elkövetése miatt zajló büntetőügyként emlékszik az eljárásra. Amely egyébként folyhatna terrorizmusért is akár, és még a mai napig nem zárult le, hiszen júniusban összesen hat tárgyalási nap is lesz Budapesten, de az eljárások Németországban és Olaszországban is zajlanak.
„Salis magával ragadó és őszinte írással meséli el az elszigeteltség, a fizikai és érzelmi nélkülözés élményét, valamint az ellenséges környezetben való ellenálláshoz szükséges erőt”
– írja az ajánló a Viperában, amiben nem Rowan Atkinson a főszereplő. Az legalább vicces volt. Salis viperája azonban véresen komoly, így arról az erőről is írhatna, amit az ütésekbe, rúgásokba vittek bele elvtársaival.
„Minden egyes fejezet egy-egy darab, amely mély és egyetemes témákat boncolgat: az antifasizmus mai értelmét, az elnyomás brutalitását, a börtönrendszert mint az ellenőrzés eszközét, de a foglyok és harcostársak közötti szolidaritás erejét is” – folytatódik a drámai hangvételű felvezetés. Az „elnyomás brutalitásánál” azért talán valamivel erősebb volt a 2023-as támadásokat végrehajtók brutalitása, amiben nem a börtönrendszer volt Salisék eszköze, hanem a kalapács, a vipera (nem a könyv) és a paprikaspray. Ezekről persze vélhetően nem olvashatunk majd, hiszen ahogy a szelektív emlékezetű terrorista említette, a történet csak a letartóztatásával indul…
Olaszország sem adja ki a budapesti antifa támadások egyik elkövetőjét
Antifa terroristák vagytok? Kérdezték a HVIM-esek a külföldieket és megszerezték a neveiket
(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió)