15 perc alatt sikerült egy hackernek feltörnie Amerikában a TeleMessage rendszerét, amit a kormány legmagasabb szintű tisztségviselői használnak. Így akar világuralomra törni az USA? Mondjuk a múltkori Signal-os botrány után nem lepődünk meg.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Egy hacker feltörte a TeleMessage rendszerét, és ügyféladatokat – köztük bizalmas üzenetváltásokat – szerzett meg. Az izraeli cég módosított, archiválásra alkalmas változatokat kínál titkosított üzenetküldő appokból, például a Signalból, különösen az amerikai kormányzati felhasználók számára. A támadó olyan adatokat szerzett meg, amelyek között szerepeltek egyes csoportos és privát üzenetváltások tartalmai, többek közt a WhatsApp, Telegram és WeChat módosított változataiból is.
A hackelés különösen súlyos következményekkel járhat, mivel a TeleMessage rendszereit az amerikai kormány legmagasabb szintű tisztségviselői is használták. Mike Waltz, nemzetbiztonsági tanácsadó véletlenül egy kabinetülésen árulta el, hogy a TeleMessage-féle Signal verziót használja. Üzenetváltásai között olyan címzettek is szerepeltek, mint Marco Rubio, Tulsi Gabbard és J.D. Vance. Bár a hacker nem férhetett hozzá Waltz vagy a kabinet tagjainak konkrét üzeneteihez, az eset rámutat arra, hogy ezek az archivált üzenetek nem voltak valódi végponttól végpontig titkosítva, miután bekerültek a TeleMessage rendszerébe.
Mit talált a hacker?
A kiszivárgott adatok között megtalálhatók a Vám- és Határőrség (CBP), a Coinbase kriptovaluta-tőzsde és más pénzügyi szervezetek kommunikációs töredékei is. A támadó, aki mindössze 15-20 perc alatt jutott be a rendszerbe, képes volt hozzáférni a TeleMessage adminisztrációs felületéhez az ott tárolt jelszavak és felhasználónevek segítségével.
A képernyőfotók szerint olyan csoportos beszélgetések is érintettek voltak, amelyek aktív politikai egyeztetéseket tartalmaztak.
- Egy üzenet például a szenátusban tárgyalt, nagy vitát kiváltó kriptovaluta-törvény elfogadásával kapcsolatos tárgyalásokat részletezte.
- Más képernyőképeken CBP-tisztségviselők, Coinbase és Galaxy Digital alkalmazottak, valamint a Washington állam rendőrség hírszerzési osztályának elérhetőségei is szerepelnek.
A TeleMessage rendszere egy Amazon AWS infrastruktúrán fut Észak-Virginiában. A módosított Signal alkalmazás pedig erre a szerverre küldi az üzeneteket archiválás céljából. Bár a cég korábbi kommunikációja azt állította, hogy a végponttól végpontig tartó titkosítás nem sérül, valójában az archív másolatokat nem védték megfelelően.
A rendszer – az archiválás miatt – gyakorlatilag harmadik félként csatlakozik a beszélgetésekhez, ami alapjaiban kérdőjelezi meg a biztonságot.
A feltörés rávilágít arra az aggasztó gyakorlatra, amely során titkosított kommunikációs platformokat módosítanak archiválási célból, miközben a felhasználók – köztük kormányzati és pénzügyi intézmények – azt hihetik, hogy üzeneteik továbbra is ugyanolyan védettek. A mostani eset világossá teszi, hogy ez a védelem csak illúzió, és a legszenzitívebb információk is könnyen illetéktelen kezekbe kerülhetnek.
Bár tudjuk, hogy Amerikában már nem feltétlen szükséges ehhez a művelethez egy hacker, mert simán előfordulhat, hogy véletlenszerű embereket bevesznek olyan beszélgetésekbe, ahol a világ nagy dolgairól esik szó… Ahogy történt ez idén márciusban is, amikor chaten beszélték meg az USA vezetői a Jemen elleni bombázás részleteit és véletlenül egy ellenzéki újságírót is felvettek.
Derékba törhet Mike Waltz karrrierje, amiért chaten tárgyalták meg egy bombázás részleteit
Az amerikai védelmi miniszter családjának is elküldte Signalon a jemeni támadás terveit
(itbusiness.hu nyomán Szent Korona Rádió)