Ami idehaza is tapasztalható, például, hogy az IKEA beszünteti a szivárványos táskák árusítását, meg nem állnak ki teljes mellszélességgel a multik a Pride mellett, az Amerikában még nagyobb méreteket öltött, derül ki a Magyar Jelen cikkéből.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Öt korábbi kiemelt szponzor, köztük a Comcast, az Anheuser-Busch InBev és a Diageo is közölte az San-Francisco Pride-dal, idén egy fillérrel sem kívánják támogatni a parádéjuk szervezését, ami a gyakorlatban mínusz 300 ezer dollárt jelent. A New York City Pride szervezői hasonló hírekről számoltak be.
Az „elfogadásért” és „toleranciáért” megrendezett több napos parádé minden évben legalább 3,2 millió dollárba kerül a szervezőknek, aminek eddig mintegy kétharmadát szponzorokkal fizettették ki.
A szervezők nem értik, miért hátráltak most ki olyan cégek, amelyek évek óta szponzorálják a rendezvényt, ahol még azt is megengedték nekik, hogy helyeket béreljenek, standokat állítsanak fel, és értékesítsék termékeiket.
A médiahírverés hatására az érintett cégek képviselői is megszólaltak, többen közülük kinyilvánították: „más jellegű Pride-eseményeket” továbbra is támogatnak.
A New York-i esemény szervezői szintén arról beszéltek, az ő esetükben is voltak, akik „anyagi megfontolásokra” hivatkozva vonták vissza a támogatásukat, ám szerintük a legtöbb döntés mögött a „megváltozott politikai környezet” áll.
A cégek általában azt követően hagytak fel a szélsőliberális aktivizmussal, hogy annak erőltetésével jelentős üzleti veszteségeket szenvedtek el.
Állj ki te is a normalitás mellett! Az ELTE kérdőívet indított a Pride betiltásáról
(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió)