csütörtök, augusztus 28, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Nem meglepő: Karácsony Gergely és Baranyi Krisztina a 30. Budapest Pride megtartása mellett emelt szót (+VIDEÓ)

A Fővárosi Közgyűlés ülésén a 30. Budapest Pride megtartása mellett foglalt állást a főpolgármester mellett Baranyi Krisztina és a buzeráns Barabás Richárd is. Karácsony Gergely ráadásul a Pride szervezőivel egyeztetni fog a vonaglás részleteiről pénteken.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Napirend előtt szólalt fel Baranyi Krisztina, Karácsony Gergely, valamint az a Barabás Richárd, aki maga is homoszexuális, és arról beszélt, hogy fiatal korában szorongott az identitása miatt.

Karácsony Gergely főpolgármester, továbbá Barabás Richárd, a Párbeszéd frakcióvezetője, valamint Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere soron kívül, már az ülést megelőzően kiállt a buzifelvonulás mellett. Barabás Richárd egy nagy, költői beszédet is megfogalmazott, mely a közösségi csatornájára is felkerült, és amelyben aberráltként a buzeránsok többletjogai mellett érvelve szidta azt felvetést, hogy esetleg betiltják a Pride-ot.

“A Pride számomra nem egy hétvégi program, hanem egy olyan rendezvény, ahol egyenlőnek érezhetem magam.”

Baranyi Krisztina és a Kétfarkú Kutyapárt szerint pedig minden fővárosi politikusnak a Pride első sorában van a helye. De a IX. kerület polgármestere szerint egyébként sem tudják betiltani a Pride-ot, mert ehhez ki kellene lépni az EU-ból. De nem is akarja betiltani a kormány sajnos, ez látszik az elmúlt évtizedben tanúsított hozzáállásukból, csak zárt ajtók mögé terelnék.

Karácsony Gergely, aki az LMBTQP-felvonulás szervezőit péntekre várja egy megbeszélés céljából, úgy fogalmazott a Pride megrendezésével kapcsolatban, hogy a város „nem porciózza a szabadságot”.

HVIM: Valóban tiltsák be a Pride-ot, és rehabilitálják az eddig ellene harcolókat!

HVIM: Van értelme a Pride ellen tüntetni! (közlemény + videó)

(Mandiner nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

A románok valóban végeznek haderőfejlesztést

Románia hatalmas fegyverkezési programba kezdett: modern harckocsik, vadászgépek és...

Öngyilkosságra buzdított a ChatGPT egy tizenéves fiút, aki fel is akasztotta magát

Beperelte az OpenAI-t és annak vezérigazgatóját, Sam Altmant egy...

A TASZ-szal perel a buzilobbista oktató, akit kirúgtak a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről

Bognár Bulcsu, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem volt docense, a...

Kategóriák

A románok valóban végeznek haderőfejlesztést

Románia hatalmas fegyverkezési programba kezdett: modern harckocsik, vadászgépek és...

Öngyilkosságra buzdított a ChatGPT egy tizenéves fiút, aki fel is akasztotta magát

Beperelte az OpenAI-t és annak vezérigazgatóját, Sam Altmant egy...

A TASZ-szal perel a buzilobbista oktató, akit kirúgtak a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről

Bognár Bulcsu, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem volt docense, a...

Szkíta harcos kincsekkel teli sírjára bukkantak

Előkelő szkíta harcos sírjára bukkantak Szibériában – írja az...

Andrásfalvy Bertalan: „Ha nem leszünk önellátók, cselédek leszünk”

A most 93 éves Andrásfalvy Bertalan, az Antall-kormány művelődési...

A magyar Erste kicseréltette a Budapest Pride-ról szóló részt a globális szolgáltató reklámfilmjéből

Az Erste Group, Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltatója új...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55