Trump szerdán aláírta a „Férfiak távoltartása a női sportoktól” című rendeletet, ami kizárja a transz sportolókat a női sportokból.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Trump a Fehér Ház honlapján megjelent rendeletben leszögezi, hogy annak célja „a nők és lányok lehetőségeinek védelme, hogy a sportban biztonságos és tisztességes körülmények között versenyezhessenek”.
Az elnök a dokumentumban felidézte: „Az utóbbi években számos oktatási intézmény és sportegyesület engedélyezte, hogy férfiak is versenyezhessenek női sportágakban.
Ez megalázó, igazságtalan és veszélyes a nők és lányok számára, és megakadályozza, hogy a nők és lányok egyenlő eséllyel vegyenek részt a versenysportokban, és érjenek el kiváló teljesítményt.
A rendelet utasítja az igazságügyi minisztériumot, gondoskodjon arról, hogy minden kormányzati hivatal érvényre juttassa a transznemű lányoknak és nőknek a női iskolai sportokban való részvételére vonatkozó tilalmat.
„A női sportok elleni háborúnak vége” – jelentette ki Trump az ünnepélyes aláíráson, ahol mintegy száz nő és lány sorakozott fel mögötte.
Kormányom nem fogja tétlenül nézni, hogy a férfiak ütik és verik a női sportolókat
– hangsúlyozta az amerikai elnök. A rendelet megvonja a szövetségi támogatást minden olyan iskolától, amely lehetővé teszi, hogy transznemű nők vagy lányok induljanak a nők számára rendezett sportversenyeken. Az amerikai Nemzeti Egyetemi Sportszövetség (NCAA) elnöke decemberben egy szenátusi testület előtt elmondta,
Trump hivatalba lépésének első napján, január 20-án írta alá azt a rendeletet, amely szerint a kormányzati alkalmazottak csak „szexuális nemre” hivatkozhatnak, „genderre” nem, és a nemet „megváltoztathatatlan biológiai valóságnak” nyilvánította, amely kizárja a nemi identitás bármilyen megváltozását.
A külügyminisztériumot pedig arra utasítja, hogy érje el a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál, hogy a testület változtasson a transznemű sportolókkal kapcsolatos állásfoglalásán, és „módosítsa az olimpiai sporteseményekre vonatkozó előírásokat a sportszerűség, a biztonság és a női sportolók érdekeinek előmozdítása érdekében, biztosítva, hogy a női sporteseményeken való részvételre a jogosultságot a (szexuális) nem és nem a nemi identitás vagy a tesztoszteroncsökkentés alapján határozzák meg”.
A 2028-as nyári olimpiát Los Angelesben rendezik meg. A Fehér Ház egyik tisztviselője elmondta, hogy az Egyesült Államok mindent elkövet majd a rendelet érvényesítésére az Amerikában zajló olimpiai eseményeken.
(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)