A január 30-i washingtoni repülőgép-baleset idején kettő helyett csak egy légiforgalmi irányító felügyelte a washingtoni Ronald Reagan repülőtér közelében tartózkodó repülőgépeket és helikoptereket. A balesetnek nem volt túlélője.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A jelenleg zajló vizsgálattal kapcsolatban Sean Duffy amerikai közlekedési miniszter elismerte, hogy túl kevesen voltak a toronyban a washingtoni repülőgép-baleset idején. Leszögezte, hogy szerinte nem normális, hogy szokásosnál egy órával korábban csökkentették a légi irányítók létszámát. A miniszter megkérdőjelezte továbbá azt is, hogy valóban szükséges volt-e a katonai kiképzőrepülés megtartására ebben az időpontban, hiszen a helikopter akár hajnali egy órakor is felhasználhatott volna, amikor minimális a forgalom a repülőtéren. Kijelentette, hogy a katonák megfelelő kiképzése és a légi utasok biztonsága egyaránt fontos.
Az amerikai média forrásai szerint a baleset eddig feltárt körülményei rávilágítanak arra, hogy az Egyesült Államok légiforgalmi irányító létesítményeinek több mint 90 százaléka a Szövetségi Légiközlekedési Hatóság (FAA) által javasolt létszám alatt működik. Duffy szerint régóta nincs elég légi irányító Amerikában, a meglévő szakemberek pedig stresszesek, túlterheltek, ami nem mentség, csupán a valóság, tette hozzá.
Az összesen hatvanhét ember halálát okozó baleset körülményeiről a Nemzeti Közlekedésbiztonsági Tanács (NTSB) igazgatósági tagja, Todd Inman elmondta, hogy az előzetes adatok szerint a helikopter körülbelül 60 méter magasan repült az ütközés előtt, ami a helikopterek számára a repülőtér közelében engedélyezett repülési magasság maximumának felel meg.
Továbbra sem találtak túlélőket a washingtoni légikatasztrófa után
Lezuhant egy repülő Washington felett, minden utas életét vesztette
(Telex nyomán Szent Korona Rádió)