Tele lesz buzeránsokkal a Trump kormányzat is. A leszbikus külügyi szóvívő mellett a nyíltan homoszexuális milliárdost, Scott Bessent nevezi pénzügyminiszternek, az üzletember Bill White belga nagykövet lesz, Richard Grenell pedig a „különleges küldetések nagykövete” lesz, többek között Venezuelában és Észak-Koreában fog a „békéért küzdeni”.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Donald Trump a saját közösségi médiájában, a Truth Social felületén posztolta január elején, hogy a Fox News műsorvezetőjét, Tammy Bruce-t nevezi ki a külügyminisztérium szóvivői posztjára.
„Miután az 1990-es években liberális aktivista volt, meglátta a radikális baloldal hazugságait és csalásait, és gyorsan az egyik legerősebb konzervatív hanggá vált a rádióban és a televízióban” – írta Trump. „Az egyik leghosszabb ideje szolgáló híradósként Tammy több mint két évtizeden keresztül az IGAZSÁGOT hozta el az amerikai népnek. Tudom, hogy ugyanezt a meggyőződésbeli erőt és rettenthetetlen szellemiséget fogja hozni az új pozíciójában, a külügyminisztérium szóvivőjeként.”
A helyzet pikantériája, amellett, hogy egy leszbikust nevez a legerősebb konzervatív hangnak, hogy Bruce a közösségi médiában évekig támadta azt a Marco Rubiót, aki most külügyminiszterként a főnöke lesz. Bruce a hivatalba lépő elnök kedvenc hírcsatornájának az egyetlen nyíltan LMBTQP munkatársaként dolgozott, de ahogy arra Trump is utalt, a tévés nem mindig a jobboldalinak nevezettek között mozgott. 1990 és 1996 között a National Organization for Women (NOW) nőjogi szervezet Los Angeles-i tagozatának vezetője volt, és ő volt az első nyíltan leszbikus nő az Egyesült Államokban, aki mainstream talk-showt vezetett. A kilencvenes évek közepén kezdett egyre konzervatívabb vállalkozások felé fordulni, 2002-ben pedig már The new thought police (Az új gondolatrendőrség) címmel olyan könyvet adott ki, amely állítólag „leleplezi a baloldali mccarthyizmus veszélyes felemelkedését”.
A Fox csatornánál töltött ideje alatt egyre konzervatívabb kijelentéseket tett, miközben leszbikusságát sem titkolta.
„Azt hiszem, a nézők nagy része tudja, hogy egy homoszexuális nő vagyok. […] Nem a homofóbiáról van szó, hanem arról, hogy minden politizálódik. Hogy üzeneteket, bármilyen politikai üzeneteket ránk tolnak. Ezt egyikünk sem akarja, függetlenül attól, hogy milyen a szexuális irányultsága, a faji hovatartozása vagy a háttere” – mondta Bruce 2023-ban arról, hogy miért kellene a cégeknek törölni a pride reklámjaikat.
Bruce is hangos résztvevője volt az amerikai jobboldal, vagy éppen csak leszbikus közösség transzellenes félelemkeltésének, rendszeresen osztott meg olyan cikkeket a közösségi médiában, amelyek a transzneműség nem normális voltáról szólnak. 2024 februárjában pedig arról írt cikket, hogy az a maine-i törvényjavaslat, amely az államot egyfajta menedékhellyé tette volna a transz emberek számára, „egy nagyobb baloldali terv része”.
Tammy Bruce 17 éves korában kezdett kapcsolatot az akkor 34 éves Brenda Benet színésznővel (ebben az esetben persze senkit nem zavar a majd’ 20 év korkülönbség). A főleg szappanoperákban (Ármány és szenvedély / Életünk napjai) játszott szerepei miatt ismert Benet személyi titkáraként dolgozott, később együtt is éltek, majd egy év után Bruce elköltözött. Bár mindig leszbikusként hivatkozott magára, egy 2005-ös interjúban arról beszélt, hogy ő tulajdonképpen biszexuális, és számára döntés kérdése, hogy leszbikus lett. Ezt nevezzük konzervatív megszólalásnak…
(Humen nyomán Szent Korona Rádió)