Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Újra egymásnak esett az örmény és az azeri hadsereg

Folytatódnak az összecsapások az örmény-azeri határon csütörtökön, a felek egymást vádolják a konfliktus kiújulásával. Az Európai Unió a harcok beszüntetésére szólított fel.

Az örmény védelmi minisztérium szóvivője, Susan Sztepanján a Facebook-oldalán azt írta, hogy az azeri fegyveres erők csütörtökre virradóra elterelő hadműveletet indítottak, majd ágyútűz alá vették Ajgepar és Movszesz településeket a határ örmény oldalán. A harc jelenleg is tart.

Nem sokkal később az azeri védelmi tárca arról számolt be, hogy kiújultak a harcok a határnál fekvő azeri Tovuz megye térségében, az örmény hadsereg újból támadta az azeri hadállásokat. Ezzel egy időben nagy kaliberű fegyverekből és aknavetőkből lőtték Agdam, Dondar Quscu és Vahidli letelepüléseket. Civil áldozatokról nem érkeztek hírek.

Az örmény-azeri határ térségében a helyzet július 12-én vált a korábbiaknál is sokkal feszültebbé. Vasárnap az azeri védelmi minisztérium arról számolt be, hogy az örmény hadsereg tüzérsége támadást indított az azeri állások ellen Tovuz megye térségében. A harcoknak több halottjuk volt.

Baku szerint a három napja folyó harcokban 11 katonát vesztettek, köztük egy tábornokot. Jereván négy halott katonáról és négy sebesültről számolt be.

A két ország több évtizede konfliktusban áll egymással a zömében örmények lakta Hegyi-Karabah miatt. A térség hivatalosan Azerbajdzsánhoz tartozik, de az 1994-ben véget ért, véres fegyveres konfliktus eredményeként magukat helyi örményeknek valló szakadárok ellenőrzése alá került, Baku szerint viszont Örményország hadserege is jelen van ott.

A szigorúan őrzött frontvonalon időről időre kiújulnak a harcok az azerbajdzsáni hadsereggel, a mostani összecsapás azonban a két ország határa mentén, az enklávétól mintegy 300 kilométerre északabbra történt.

(Orientalista.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Kerecsen – Magyarország egyik legrégebbi íjászboltja és íjászlőtere
– A Szent Korona Rádió támogatója (X)

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.

Az Európai Unióval karöltve ekézi a magyar oktatás normalitáspártiságát a Háttér Társaság

Újabb jelentésével támadja a magyar iskolarendszert a deviáns lobbiszervezet, a ...

LMBTQP

2026. 07. 30.

Nem mindegy, hogy koncentrál vagy transzban van a gyermek, Törölve Horváth Tamás oldala, Elítélt transzféreg a színpadon

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 29.