Jun Szogjol nem hagyhatja el Dél-Koreát, miközben az ellenzék azzal vádolja az államfő pártját, hogy újabb puccsot követtek el, mikor nem váltották le az ország éléről Junt. Az általunk is megírt, elnök vezette katonai puccs után nem mondott le Jun, cserébe menesztette azokat a magas rangú tiszteket, akik szintén részt vettek benne. Most viszont már szorul a hurok a dél-koreai elnök nyaka körül.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A dél-koreai bevándorlásügyi szolgálat biztosa hétfőn erősítette meg egy parlamenti meghallgatáson, hogy az államfő ellen utazási tilalmat rendeltek el.
A Jun Szogjol személye miatt kialakult belpolitikai válság egyre mélyül Dél-Koreában.
Az ország honvédelmi minisztériuma hétfőn közölte, hogy továbbra is az államfő a hadsereg főparancsnoka, annak ellenére, hogy bűnügyi nyomozás folyik ellene, amiért a múlt héten rendkívüli állapotot hirdetett. Újságírói kérdésre a honvédelmi minisztérium szóvivője megerősítette, hogy a törvények értelmében az elnök kezében a kontroll a hadsereg felett.
Jun Szogjol múlt kedden vezetett be rendkívüli állapotot Dél-Koreában arra hivatkozva, hogy fel akarja számolni a kormányzati munkát bénító, “szégyentelenül Észak-Korea-barát államellenes erőket”. Szöul utcáin szinte egyszerre jelentek meg katonai járművek és felháborodott tüntetők.
A rendkívüli állapot végül csak néhány órán át tartott, ám hatalmas felháborodást keltett a demokratikus országban. Sokan úgy látták, hogy az államfő visszaélt a hatalmával és árulással vádolták. Néhány napra rá mégis túlélte a leváltására kezdeményezett parlamenti szavazást. Jun Szogjol egyelőre lemondani sem hajlandó.
Bocsánatot kért a katonai puccsért a dél-koreai elnök, de azért nem mond le
Katonai puccs volt Dél-Koreában az elnök által vezetve, de már elmúlt
(Euronews nyomán Szent Korona Rádió)