Nagyon bántja a nyugatiak szemét, hogy Iránban még ragaszkodnak a tradíciókhoz. Kiváltképpen zavarja gyökerét és identitását vesztett világrészt, hogy nem öltözhetnek magamutogatóan az iráni lányok és asszonyok, ezért minden lehetőséget megragadnak, hogy propagandaterméket gyártsanak az ottani történésekből.
„Fehérneműre vetkőzött egy iráni diáklány tiltakozásul egy teheráni egyetemen, azóta senki sem látta” címmel a magyar nyelvű sajtó is megírta azt az eseményt, amelyet a nyugati világ hőstettként ünnepel, ugyanis szerintük a diáklány fehérneműs akciója az iráni rezsim elleni lázadás volt.
A közösségi médiában terjedő videón, amelyet egyetemisták készítettek egy közeli épület ablakából, jól látszik, hogy fel-alá sétálgat ruha nélkül a hallgatók között.Az egyetem kommunikációs vezetője később közölte, hogy a biztonságiak átadták őt a rendőrségnek. Egyúttal tagadta, hogy a biztonsági őrök hozzáértek volna a diáklányhoz korábban. Azt állította, hogy csak figyelmeztették.
🇮🇱 ZIONISTS: She’s fighting for her freedom to start an OnlyFans in Iran! This is amazing!
🇮🇷 REALITY: She was a mentally ill university student having a nervous breakdown. pic.twitter.com/nrp9VsevDk
— Jackson Hinkle 🇺🇸 (@jacksonhinklle) November 4, 2024
A közösségi média felületeket azonnal ellepték a különböző grafikák is, melyeken világmegváltó hősként és forradalmárként ünnepeklték a diáklányt.
Az egyetem kommunikációs vezetője már akkor felhívta rá a figyelmet, hogy nem a diáklány lázadásáról van szó, hanem az egyetemi megterhelés okán mentális gondokkal küzdött, szerinte azzal magyarázható, hogy súlyos stressz alatt van, és ezért mentális zavarokkal küzd.
Az Al Jazeera meg is írta az eset után egy kormányzati szóvívő nyilatkozatai alapján, hogy Irán nem emelt vádat a diáklány ellen, hanem miután a rendőrök elvitték, egy intézménybe szállították, ahol kezelés alatt van.
A keleti hírcsatornának a helyi médiához tartozók is azt erősítették meg, hogy mentális problémákkal küzdött a diáklány.
A helyi média egy olyan felvételt is megosztott, amelyen állítólag a fiatal nő volt férje látható. A férfi, akinek az arcát eltorzították, sírva mondja, hogy a nő mentális problémákkal küzd, és két gyermek édesanyja.
Kedden Fatemeh Mohajerani, az iráni kormány első női szóvivője az 1979-es iráni forradalom óta, a Ham-Mihan reformpárti napilapnak elmondta, hogy a nőt egy rendőrőrsről egy intézetbe vitték, ahol kezelésben részesül.
„A diáklány ellen nem indult bírósági eljárás. A kormány inkább szociális, mint biztonsági szempontból tekint erre a kérdésre. Megpróbáljuk megoldani ennek a diáknak az ügyét, mint olyan egyénnek, akinek problémája van” – mondta.
A kormányszóvivő hozzátette, hogy a jövőben visszatérhet az egyetemre.
Elmondta, hogy az egyetem valószínűleg azért jelentette be ilyen gyorsan, hogy a nőnek mentális betegsége van, mert egy korábban végrehajtott, az egész egyetemre kiterjedő pszichiátriai értékelési program után már van róla aktájuk.
A nyugati sajtó azonnal feminista hősnőt kreált a diáklányból, a mélyebb történéseket meg sem vizsgálva, csupán az Iránnal szembeni sztereotípiákra alapozva. A Nyugat gátlástalanságát mutatja, hogy a diáklányt azonnal propagandacélokra használták fel, pedig lehet, hogy szegény tényleg csak beteg…
Kiváló orosz haditechnikával Irán túlszárnyalná Izraelt – mondta a CIA korábbi elemzője
(Szent Korona Rádió)