csütörtök, december 11, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Japánban a homoszexuális házasságok javára döntött a legfelsőbb bíróság

Habár a tokiói legfelsőbb bíróság ítéletében kimondta, hogy alkotmányellenes az egyenlő házasság hiánya Japánban szerencsére az aberráltakat mégsem illeti meg kártérítés.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az ítélet szerint az egyenlő házasság megtagadása szexuális orientáció alapján diszkriminálja az embereket. Ugyanakkor a bíróság szerencsére elutasította a kérelmezők kompenzáció iránti igényét, mivel az alkotmánybíróságnak nincs vonatkozó ítélete, így alacsonyabb rendű bíróság nem kötelezheti a kormányt kompenzációra a jogszabályi hiányosságok miatt.

A bíróság azt is kimondta, hogy az azonos nemű párok házasságkötési tilalma sérti az alkotmány azon szakaszát, amely szerint a házassággal és családdal kapcsolatos kérdésekre vonatkozó törvényeket „az egyéni méltóság és a nemek alapvető egyenlősége szempontjából kell meghozni”. Ezt az alkotmányt egyébként a második világháború után fegyverrel erőltették a jenkik a japánokra.

Hét homoszexuális ügyében mondta ki mindezt a bíróság, akik fejenként egymillió jenes (2,4 millió forintos) kártérítési igényt nyújtottak be, amiért a hatályos törvények szembemennek az alkotmányban biztosított állampolgári jogokkal, beleértve a szabad házasságkötés jogát. Az alkotmány kimondja: „A házasság kizárólag kölcsönös beleegyezésén alapulhat mindkét nem esetében.”

Legújabb felmérések szerint az érzékenyített  lakosság 70%-a támogatná az egyenlő házasság bevezetését, azonban ez még nem valósult meg szerencsére

Az LMBTQP-lobbi eredménye: a hollandok 18%-a deviáns

(Humenonline nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

A zempléni tanár 5. osztályos tanítványát erőszakolta rendszeresen, és pornográf felvételeket készített róla – letartóztatták

Egy zempléni általános iskola alkalmazottjáról kiderült, hogy pedofil bűnöző....

Drogot árult egy buszsofőr, Egerben csaptak le rá a rendőrök

A Szent Korona Rádió exkluzív információi szerint egy buszsofőr...

Szakdolgozatával akarja lejáratni Kovács-Buna Károlyt a liberális média ahelyett, hogy inkább tanulnának belőle

Kovács-Buna Károlyt, a Szőlő utcai javítóintézet volt megbízott igazgatóját...

Kategóriák

Drogot árult egy buszsofőr, Egerben csaptak le rá a rendőrök

A Szent Korona Rádió exkluzív információi szerint egy buszsofőr...

Szakdolgozatával akarja lejáratni Kovács-Buna Károlyt a liberális média ahelyett, hogy inkább tanulnának belőle

Kovács-Buna Károlyt, a Szőlő utcai javítóintézet volt megbízott igazgatóját...

Lavrov szerint az ukrajnai kisebbségek jogai szavatolása is szerepel az amerikai javaslatok között

Szergej Lavrov, orosz külügyminiszter szerint az amerikai elnöki különmegbízott...

Románia felvásárolja Moldovát?

A románoknak nagy álmuk, hogy az I. világháború után...

Nem hogy a javítóintézetekben, de a gyermekotthonokban is erőszakoskodnak a bűnöző fiatalok

Míg a Szőlő utcai javítóintézet volt megbízott igazgatóját, Kovács-Buna...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55