A magát keresztény konzervatívnak valló Bencsik András szerint a művészet érinthetetlensége fontosabb, mint a keresztény hitünk megvallása és kifejezése. Azt hittük, hogy legalább a Fideszes holdudvar támogatni fogja az ötletet, de ismét csalódnunk kellett.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Szerinte olyan lenne a kereszt a tervezett helyén, „mintha a méloszi Aphrodité, ismertebb nevén a milói Vénusz talapzatára valakik utóbb egy keresztet faragnának, vagy mintha a Puskás Aréna főbejáratánál egy hatalmas kőkeresztet szerelnének az aréna homlokzatára, vagy mintha a riói kitárt karú Krisztus-szobor talapzatára faragnának egyet”.
Pontosan így nem illik a kereszt a Szabadság-szobor talapzatára. Vannak dolgok, amik úgy tökéletesek, ahogy vannak, és nem szabad őket háborgatni. Nem szabad. Tilos. Nem pingálunk aranyláncon lógó keresztet a Mona Lisa nyakába sem
– olvasható a publicista Facebook-bejegyzésében.
Bencsik azzal érvelt, hogy „keresztények vagyunk, de tiszteljük a művészet szent érinthetetlenségét”. Szerinte a Szabadság-szobor ritka szép alkotás, Budapest jelképe, ami vetekszik a világ legszebb jelképpé vált szobraival.
„Kisfaludi Strobl Zsigmond legszebb műve olyan kiemelkedően tökéletes alkotás, mint a tőle 26 évvel idősebb művésztárs, Zala György szobra a budapesti Hősök terén, a 36 méter magas oszlopon álló Gábriel arkangyal, aki kezében az apostoli kettős keresztet és a Szent Koronát emeli a magasba. Sem hozzátenni, sem elvenni belőlük nem lehet” – jelentette ki Bencsik András.
Keresztény ember vagyok, fontos számomra a hit, a magam módján igyekszem szolgálni abban a szent küldetésben, amely a magyarságot Istenben kívánja megtartani és megmenteni. És bár tisztában vagyok azzal, hogy azokat a baloldaliakat és liberálisokat, akik egyre hangosabban tiltakoznak a Gellért-hegyi emlékmű átalakítása ellen, egészen más cél vezérli (…), mégis azt kell mondanom a Szabadság-szoborról, hogy ne legyen ott kereszt! Azért ne legyen, mert nem illik oda
– fogalmazott Bencsik András.
A Demokrata főszerkesztője arról is írt, hogy fontosnak tartja a hit védelmezését, de nem ilyen formában, hogy közben egy már létező remekművet megalázunk. Szerinte ez így olyan lenne csupán, mint egy falfirka.
(Index nyomán Szent Korona Rádió)