A Fidesz holdudvarához tartozó szervezetek is rájöttek, hogy az Átlátszó mögött külföldi ügynöki tevékenység áll. Jó reggelt kívánunk, mondhatnánk, jobb később rájönni erre, mint soha. A Civil Összefogás Fórum (CÖF–CÖKA) ugyanis bírálja az Átlátszó NGO-t, amiért statisztikákat közölnek a sajtóperek eredményeiről, de nem publikálnak az állami szervekkel szembeni bírósági eljárások sikerességéről. A szervezet szerint az Átlátszó oknyomozó tevékenységét külföldről érkező támogatások biztosítják, ami Magyarország szuverenitásának sérelmét is felveti.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az úgynevezett oknyomozó munkát folytató, a Soros-hálózat prominens entitásai által jelentős összegekkel finanszírozott NGO, az Átlátszó visszatérő rendszerességgel közöl statisztikákat a különböző médiatermékek sajtópereinek eredményeiről. Ugyanakkor érdekes módon a lap arról már kevesebb lelkesedéssel publikál éves kimutatásokat, hogy az állami szektort indokolatlan mértékben elárasztó és a jelentős adófizetői pénzeket felemésztő adatigénylési mechanizmusa révén megszerzett információk alapján milyen arányban indulnak eljárások, de ami még ennél is fontosabb, azok hány százalékban zárulnak az állami szervekkel szembeni, baloldali pártérdekeket kiszolgáló feltételezések jogerős bírósági megállapításával – állapította meg az MTI Országos Sajtószolgálatához eljuttatott közleményében a Civil Összefogás Fórum – Civil Összefogás Közhasznú Alapítványa (CÖF–CÖKA).
A CÖF–CÖKA elismeri a véleménynyilvánítás és a sajtó szabadságának alkotmányos alapjogát, mint a demokrácia előfeltételét, és vallja, hogy ezen alapjogok csak a gyakorlásuk során érvényesülő alkotmányos és törvényi korlátok tiszteletben tartása mellett tölthetik be demokratikus rendeltetésüket. Szintén a civilség princípiumaiból kiinduló, határozott meggyőződésünk, hogy a közügyek és a közpénzek felhasználásának átláthatósága érdekében az állampolgároknak joguk van közérdekű információhoz jutni Magyarország bármely állami, önkormányzati vagy más közfeladatot ellátó szervétől, intézményétől
– emelték ki, majd hozzátették: ezen alkotmányos jog kizárólag jóhiszeműen, rendeltetésének megfelelően gyakorolható, amibe nem tartozik bele az állami szféra kapacitásainak szándékos és indokolatlan leterhelése az érdemi program és elképzelések nélküli politikai baloldal érdekeinek kiszolgálása végett.
Éppen ezért jelen közleményünk nyugodtan tekinthető felhívásnak az Átlátszó részére, hogy a médiatermékeket érintő sajtóperek szokásos elemzését követően hasonló részletességgel mutassák be éves bontásban a szervezethez köthető közérdekű adatigénylések során megszerzett információk alapján indult bírósági eljárások eredményességi rátáját is
– zárta közleményét a szervezet.
Amint arról már korábban beszámoltunk, NGO-kat, civil szervezeteket figyelő lokátort állított munkába a CÖF–CÖKA. A szervezet elnöke, Csizmadia László közölte: a kezdeményezést, amely őrizheti és védheti hazánk érdekeit, a „szellemi honvédők” javaslatára az Átlátszó.hu Ki mit tud elnevezésű projektje kapcsán indították. Az Átlátszó ugyanis több mint 24 ezer adatigénylést valósított meg és tette böngészhetővé az adatokat bárki számára, így azok külföldi érdekeket is szolgálhatnak.
Csizmadia László szerint Magyarország szuverenitásának sérülését is felveti, hogy „külföldről érkező devizák biztosítják az oknyomozói munkát”.
Ezeket a médiumokat támogatja az USA nagykövetsége – a 444 kiadója kapta a legtöbb pénzt
(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)