Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
védelmi unió

Ukrajna részvételével hozna létre védelmi uniót az EU védelmi biztosa

Egy új, kormányközi európai védemi unió megkötését javasolja Andrius Kubilius védelmi és űrkutatási biztos, amelybe Ukrajnát, Nagy-Britanniát és Norvégiát is bevonná – írja az Euractiv.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítve a háborús hírekkel és a nagyvilág történéseivel

A litván politikus szerint a jelenlegi uniós keretek nem elegendőek ahhoz, hogy a blokk önállóan gondoskodjon a védelméről. A biztos egy schengeni mintára épülő védelmi unió kialakítását szorgalmazza. A koncepciót először Ursula von der Leyen bizottsági elnök vetette fel második ciklusa kezdetén az európai védelmi kiadások és a gyártókapacitások növelésével együtt.

Trump a NATO elhagyását fontolgatja

A javaslat egybeesik a washingtoni bírálatok felerősödésével. Donald Trump amerikai elnök kijelentette, komolyan fontolgatja a kilépést a NATO-ból, miután a szövetségesek nem támogatták az iráni konfliktusban.

A vita az amerikai–izraeli katonai művelet megindulása után éleződött ki. A francia diplomácia a bírálatokra reagálva hangsúlyozta: az észak-atlanti szövetséget az euroatlanti régió biztonságának garantálására hozták létre, nem pedig a Hormuzi-szorosban folytatott támadó hadműveletekhez.

Április elején Keith Kellogg korábbi amerikai elnöki különmegbízott is egy új, Kijev részvételével felálló védelmi szövetség létrehozását javasolta, miközben „gyávának” nevezte a NATO-t.

Készül a NATO 2.0? Trump Törökország nélkül, Izraellel karöltve alapítaná meg

Magyarországot megkerülve jövőre akár részleges EU-tagságot is kaphat Ukrajna

(Kárpát Hír nyomán Szent Korona Rádió)

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltúnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.