Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Cionista véleménydiktatúra? Hankó elvetette az izraeli professzor előadását megzavaró ELTE-s hallgató ösztöndíját

A Fidesz a napokban megint kemény tanúbizonyságot tesz amellett, hogy gátlástalanul kiszolgálják Izrael érdekeit. Gulyás bejelentette, hogy hajlandóak vagyunk ideözönlő zsidó migránsokat fogadni, Hankó Balázs pedig azt, egy Izrael-párti konferencián, hogy elvetette az izraeli professzor előadását megzavaró ELTE-s hallgató ösztöndíját. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Ahogy arról korábban beszámoltunk, október 16-án félbeszakadt az ELTE Bölcsészettudományi Karán Alexander Yakobson, a Jeruzsálemi Héber Egyetem professzorának előadása, miután palesztinpárti résztvevők hangos tiltakozásba kezdtek.

Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter kedden jelentette be, hogy kezdeményezi ösztöndíja visszavonását annak a Stipendium Hungaricum-hallgatónak, aki megzavarta az előadást– adta hírül az Index.

A tárcavezető továbbá kezdeményezi, hogy módosítsák az állami ösztöndíj szerződési feltételeit is, és tegyék világossá benne, hogy a támogatást igénybe vevő hallgató nem tehet olyat, ami megsérti Magyarország békéjét és biztonságát. Tehát nem szólalhat fel Izrael ellen? Vagy majd az egyetemeken zajló keményvonalas LMBTQP-lobbi ellen sem lehet fellépni? Hiszen az is a hallgatók feladata, mert a Fidesz ebben az egétő témában persze nem tesz semmit. Hankó Balázs az Alapjogokért Központ III. Izrael melletti konferenciáján – mert persze ilyennek lennie kell a cionista érdekeket kiszolgáló országunkban – arról beszélt, hogy „két héttel ezelőtt olyan határt léptek át az országunkban tanuló fiatalok, amit nem engedhetünk meg. Megzavarták az ELTE-n egy izraeli professzor előadását.

Jogosan várjuk el, hogy a hazánkban a törvényeket, az egyetemi közösség normáit tartsák be”

– mondta. Arra is emlékeztetett, hogy korábban már felszólította az ELTE vezetését, hogy vizsgálják ki az ügyet.

Hozzátette, később tudomására jutott, hogy a nyílt előadáson történt atrocitásban érintett volt a Stipendium Hungaricum-ösztöndíjprogram hallgatója is. Hankó Balázs erre válaszul bejelentette, kezdeményezi az érintett hallgató ösztöndíjának visszavonását, és arra utasította az ösztöndíjkezelőt, erősítse meg a fenti eset alapján, hogy aki egyetemek, nemzetünk békéjét biztonságát megsérti, annak az ösztöndíját azonnal vonják vissza.

Az erről szóló levelet, mint egy igazi szervilis a III. Izrael melletti konferencia színpadán, a közönség előtt írta alá.

Stipendium Hungaricum ösztöndíj 2013-ban indult a Külgazdasági és Külügyminisztérium kezdeményezésére. A program célja saját weboldala szerint a „magyar felsőoktatás nemzetköziesítésének és folyamatos fejlesztésének támogatása, az akadémiai és kutatói közösség nemzetközi kapcsolatainak erősítése, valamint a magyar felsőoktatás jó hírnevének és versenyképességének előmozdítása világszerte.”


50 fős delegációval demonstrálta fennhatóságát Magyarországon az izraeli külügyminiszter

Megvétózná a népirtó Izrael elleni EU-szankciókat Orbán Viktor

Izrael érdekeit szolgálja a Fidesz – Betiltották a palesztinokkal szolidaritást vállaló tüntetéseket

Fideszes kettős mérce: Kitiltják az országból a palesztin-párti zenekart, de az Izrael-pártiak jöhetnek

Az erősödő antiszemitizmus miatt aggódott Bóka János Jeruzsálemben

(Neokohn nyomán Szent Korona Rádió)

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.