Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
No Music For Genocide

Több mint 400 művész bojkottálja már az izraeli streaming szolgáltatókat

A szervezet szerint a kultúra önmagában ugyan nem tudja megállítani a bombázást, de segíthet elutasítani a politikai elnyomást, a közvéleményt pedig az igazságosság felé terelheti.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Björk is csatlakozott a No Music For Genocide kampányhoz. Eddig több mint 400 művész döntött úgy, hogy eltávolítja teljes zenei repertoárját az izraeli streaming szolgáltatásokról. Így tiltakoznak az Izrael által elkövetett emberi jogi visszaélések ellen – írja a NME. A kampányhoz csatlakozott művészek vagy visszavonták az izraeli streamingjeik elérhetőségét, vagy erre kérték kiadóikat, forgalmazóikat. Főleg a Sony-t, az UMG-t és a Warner-t.

A No Music For Genocide nevű szervezet szerint a kultúra önmagában ugyan nem tudja megállítani a bombázást. De segíthet elutasítani a politikai elnyomást, a közvéleményt pedig az igazságosság felé terelheti.


A Massive Attack, a Fontaines D.C., az Amyl & The Sniffers és a Kneecap voltak a kezdeményezéshez csatlakozó legnevesebb előadók. A Times Of Israel szerint Björk dalai lassan egy hete elérhetetlenek Izraelből a Spotify-on és az Apple Music-on.

Björk már korábban is nyíltan kiállt a palesztin nép mellett. 2023 novemberében az Instagramon közzétett egy sor térképet (borítóképünkön) az 1946 óta fennálló izraeli-palesztin régióról, és a következőket írta: „Ezt nevezitek megosztásnak?” 2008-ban pedig felszólalt Tibet függetlenségéért is.

Kereskedelmi bojkott

Civil szervezetként vagy egyszerű emberként sokan megpróbálják megkeresni azokat a lehetőségeket, amikkel felszólalhatnak a gázai népirtás ellen. Hangzatos kampányok és elfogatóparancsok helyett sokan a tettek mezejére léptek. Ilyen például az a svéd, illetve brit kezdeményezés, akik a Coca Cola helyett saját márkákat kínálnak a kólát ivóknak. Ugyanis a Coca-Cola a McDonald’s és a Starbucks-szal karöltve támogatja Izraelt.

De egyre gyakrabban bukkannak fel olyan videók a közösségi médiában, ahol éttermekből tessékelnek ki embereket, miután megtudják, hogy izraeliek.

Pakisztánban komolyan veszik a KFC elleni bojkottot

Megszületett az alternatíva azok számára akik kólát innának, de nem szeretnék támogatni vele az izraeli népirtást

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Így álcázza magát a német Antifa: A DEMOS e.V. egyesület tevékenysége

Korábban is köztudott volt, hogy a német Antifa kap támogatásokat ...

Egyéb

2026. 06. 19.

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltűnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.