Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Szijjártó Péter kezdeményezte, hogy az Antifát nyilvánítsák terrorszervezetté az EU-ban

Orbán Viktor és Donald Trump amerikai elnök utánaz Antifa mozgalom terrorszervezetté minősítésére tett javaslatot Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének, Kaja Kallasnak küldött szombati levelében.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Szijjártó Péter leszögezte, hogy Magyarország határozottan elkötelezett a terrorizmus elleni küzdelem mellett, és minden rendelkezésére álló törvényes eszközzel szigorú intézkedéseket hozott a politikai indíttatású erőszakot alkalmazó csoportok ellen. Emlékeztetett arra, hogy az elmúlt években az úgynevezett Antifa-ideológiához kapcsolódó személyek és csoportok számos terrorista támadást hajtottak végre az EU-ban, többek között Németországban, Franciaországban és Olaszországban.

Hazánk szempontjából különösen aggasztónak nevezte, hogy magyar állampolgárok és intézmények is váltak már célponttá,

s ennek kapcsán felidézte, hogy 2023 februárjában ezen mozgalom külföldi tagjai öt brutális támadást hajtottak végre fényes nappal Budapesten ártatlan emberek ellen.


Mély sajnálatunkra több támadó később menedéket talált az EU tagállamaiban, amelyek elutasították a kiadatásukat Magyarországnak. Egy különösen aggasztó esetben a büntetőeljárást fel kellett függeszteni, miután egy gyanúsítottat európai parlamenti képviselővé választottak, és így mentességet kapott – közölte.

Szijjártó Péter úgy vélekedett, hogy ezek a cselekmények kétségkívül bizonyítják, hogy az Antifa súlyos fenyegetést jelent az Európai Unió polgárainak biztonságára.

Ezért közös felelősségünk megerősíteni a közös válaszintézkedéseinket – figyelmeztetett. Valamint rámutatott, hogy az Egyesült Államok is hasonló kihívásokkal szembesül, ezért Donald Trump szerdán bejelentette, hogy terrorszervezetnek minősíti a mozgalmat.

Magyarország meggyőződése, hogy egy ekkora jelentőségű kérdésben elengedhetetlen a lépéseinket összehangolni az Egyesült Államokkal, a terrorizmus elleni világszintű küzdelem vezető szereplőjével – írta a miniszter.

Ennek megfelelően tisztelettel azt javaslom, hogy az Európai Unió kövesse ezt a példát, s vegye fel az Antifa mozgalmat a terrorszervezetek listájára, illetve vezesse be a szükséges korlátozó intézkedéseket a vele kapcsolatban álló csoportok és személyek ellen. Álláspontunk szerint az Egyesült Államok elnöke által kiadott végrehajtási rendelet megfelelő jogalapot teremt egy ilyen lépéshez

– összegzett.

Eddig esze ágában sem volt, de Trump után Orbán Viktor is terrorszervezetté minősítené az Antifát

Több ország is lépéseket tett az Antifa ellen

(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)

templomot védő hazafit

Elítélték a templomot védő lengyel hazafit

2020-ban, az abortusz korlátozása után a vallásellenes, feminista tüntetők Lengyelország ...

Nagyvilág

2026. 07. 11.

Mi Magunk

Mi Magunk vlog: Botrányos szimbolikus döntéseket hozott a Tisza

Botrány: amíg a Pride-zászlókat kitűzik az Erzsébet hídra, a vármegye ...

64

2026. 07. 11.

Telegram posztjaink (2026.07.10.)

Sorozásellenes zavargások robbantak ki Nyugat-Ukrajnában; Pride részleg a könyvesboltokban; Oroszország ismét súlyos csapásokat mért Ukrajna infrastruktúrájára – Telegram-posztjaink (2026.07.10.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.

Júniusban is tombolt a keresztényellenesség Európa-szerte

A balliberalizmus rohadó gyümölcse beérni látszik. Európa-szerte folyamatosan tapasztalható a ...

Nagyvilág

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.09.)

Ismét Iránt támadta az USA az éjjel; Vádat emeltek a migránsok által megtámadott fehér fiú ellen Birminghamben; Izrael kijelentette: addig marad Libanonban, ameddig csak akar – Telegram-posztjaink (2026.07.09.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.08.)

Izraeli katona támadt egy palesztin családra; Halálbüntetést kérnek Charlie Kirk feltételezett gyilkosára; Szórakozásból gyilkoltak az amerikai katonák Afganisztánban – Telegram posztjaink (2026.07.08.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 9.