Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Pride-főpróba

Újabb Pride-főpróbát akartak tartani az Andrássy úton, de a rendőrség ezúttal már betiltotta a vonulást

Nem lesz megint Pride-főpróba, ezúttal betiltotta az újabb Mini Pride-ot a rendőrség Budapesten, az LMBTQP-lobbiszervezetek csak az interneten panaszkodhatnak. Június elsejére szervezték volna a buzifelvonulás kvázi főpróbáját, de falnak ütköztek az aberráltak.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Megtiltotta a rendőrség, hogy vonulást tartsanak június 1-jén az Andrássy úton a transz- és homofóbia ellen demonstrálva – írta a Telex nyomán a 24.hu.

A Magyar Helsinki Bizottság szerint a szervezők előzetesen közölték a rendőrséggel, hogy „a felvonulás békés lesz, kizárólag az LMBTQI-emberek jogainak védelmére és az egyenlőség melletti kiállásra hívja fel a figyelmet.” A tiltó rendelkezés végre elejét veszi annak a tendenciának, hogy ilyen Mini-Pride-okat tartsanak, ugyanis már egy hasonló, de kisebb vonulást május közepén is tarthattak az LMBTQP-lobbisták.



A szervezők bejelentették a gyűlést, a rendőrség azonban megtiltotta annak megtartását. A döntés indoklásában az Alaptörvény április 15-től hatályos tizenötödik módosítására hivatkoznak. A rendőrségi határozat ellen fellebbezni nem lehet.

A szintén szervezőként közreműködő Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) a határozat közzététele után így siránkozott, amiért kivételesen az aberráltak rendezvényét tiltották be: „A döntés rávilágít a kormányzati önkényes jogalkalmazásra: a kormány célja az, hogy elhallgattassa az embereket, közösségeket és csak a kormányzat által meghatározott ügyekben folyhasson a közbeszéd.”

A június elsejei vonulást az Amnesty International Magyarország, a Háttér Társaság, a Magyar Helsinki Bizottság, a Szivárvány Misszió Alapítvány (a Budapest Pride alapítványa) és a TASZ szervezte volna.

Május 17-én a Szivárvány Missziót leszámítva ugyanezek a szervezetek tartottak bejelentett buzeráns felvonulást az Andrássy úton, amit a rendőrség akkor érdekes módon nem gátolt meg.

A TASZ után a Helsinki Bizottság is jogkijátszásra buzdítja a prideolni akarókat

https://szentkoronaradio.com/blog/2025/05/18/ennyire-van-betiltva-mini-pride-ot-tartottak-budapesten-a-hetvegen/

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió) 

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.