Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
otthonteremtési program

Hiába kapnak lehetőséget az intézetből kikerülő fiatalok a jobb életre, csak kihasználják és elherdálják a kapott pénzt

A gyermekvédelem keretein belül otthonteremtési programot indít a kormány az intézetből kikerülő, beilleszkedésre törekvő fiatal felnőtteknek. Azonban a helyzet igen lesújtó, a legtöbb ilyen fiatal nem is akar dolgozni, tanulni, gyakorlatilag menthetetlenek.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár január 17-én jelentette be: otthonteremtési program indul a gyermekvédelemből kikerült vagy kikerülő fiatalok részére. A Népszava megkeresésére a tárca most azt közölte, a 25 lakás kedvezményes bérlésére 152 fiatal jelentkezett.

Jelezték ugyanakkor, hogy lesz még további lehetőség is. Idén összesen 100 kedvezményes feltételű, jó műszaki állapotú társasházi lakás kiadása révén lakhatási, később tulajdonszerzési lehetőséget biztosít a fiatal felnőttek önálló életének elindításához és társadalmi integrációjuk elősegítéséhez. A kiírás szerint a támogatás feltétele a munkaviszony. Elsősorban az ország északi részén vannak elnyerhető lakások.

Azt viszont meg kell jegyezni, hogy az otthonokból kikerülő, javarészt cigány származású fiatal felnőttek nagy része már eleve problémás. Se tanulni se dolgozni nem akarnak, ha pedig valamilyen módon mégis megfelelnek a követelményeknek, elherdálják a kapott pénzt.

Van esélyük az intézetis fiataloknak?

Megkérdeztünk egy neve elhallgatását kérő, gyermekotthonban dolgozó hölgyet, mik a tapasztalatai a kikerülő fiatalokkal kapcsolatban. A hölgy megjegyezte, hogy aki tinédzser korában (12-14) kerül be az intézetbe, gyakorlatilag már menthetetlen. Szinte biztosra vehető, hogy onnantól lézengeni fog az életben. A megkérdezett dolgozó azt is megerősítette, hogy az otthonból kikerülő 18 éves fiatalok alig 5 %-a az, aki a jobb élet reményében helyrehozza az életét és törekszik a beilleszkedésre. Viszont náluk is a legtöbb esetben ront a helyzeten a család és a rokonság. Ugyanis a beilleszkedni vágyó fiatalt teljesen kihasználja a „kiccsalád”, a kapott lakásába beköltöznek, lelakják és elveszik minden pénzét.

Minden gyermekvédelmi gondoskodásban nagykorúvá váló fiatal utógondozói ellátásra-, és minden olyan fiatal, aki gyermekvédelmi gondoskodásban élt legalább három évet és ott válik nagykorúvá, otthonteremtési támogatásra jogosult

– közölték. A programra 18-35 év közötti fiatalok jelentkezhetnek.

Herczog Mária szociológus, gyermekvédelmi szakember szerint ugyanakkor csak azok vehetnek részt az utógondozásban, akik dolgoznak, vagy tanulnak, nincs velük probléma. A legelesettebbek semmi segítséget nem kapnak. Az otthonteremtési támogatás összegét egyébként pedig sokszor kicsalja tőlük a családjuk, vagy más, erre szakosodott maffia. Elcsalni a támogatást pedig a legtöbb esetben úgy szokta a „kiccsalád”, hogy rokonostúl beköltöznek a fiatalnak kiadott lakásba.

Herczog megjegyezte: a hajléktalanság nagyon magas arányú az állami gondoskodásból kikerülők körében.

Újabb pedofil gyermekotthon vezetőt fogtak el

Hatalmas számban szöknek el az intézetis gyerekek

Gyermekvédelem helyett: a „szökésben” lévő gyerekekről 3 hónap után lemondanak

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió) 

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltúnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.