Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Pitvaros polgármesterének édesanyja addig ütné Gyurcsányt, amíg lélegzik

Pitvaros egy kis település Csongrád megyében, de Radó Tibor polgármesternek sikerült megismertetnie a község nevét az internet hazai közönségével. „Rohadj meg te hazaáruló, nemzetgyilkos féreg.” – üzente a Facebookon Gyurcsánynak.

A legnagyobb közösségi oldalon üzent a település első embere az ország utolsó emberének. A polgármester kifakadását azzal indokolta, hogy olvasott egy Gyurcsánynak tulajdonított idézetet, mely szerint:

„Trianon jogos volt, a határon túli magyaroknak semmi közük a magyarsághoz, különben se akarjanak beleszólni az ország belügyeibe”.

Ilyet Gyurcsány ugyan soha nem mondott, de az idézet valóban annyira életszerű, hogy Radó komolyan vette, és ekképpen reagált:

„Rohadj meg te hazaáruló, nemzetgyilkos féreg! Anyám ezt remélem, soha nem fogja látni, mert 70 évesen és két bottal is odasétál hozzád és addig üt, amíg lélegzel. A családom mindig is magyar volt.”

A markáns állásfoglalásra a magyarázat az volt, hogy a polgármester felmenői az Észak-magyarországi (ma Szlovákia) Gútáról származnak, így személyes sértésként élte meg a sértő szavakat. Radó először nem akarta eltávolítani Facebook oldaláról a posztot, de végül mégis levette.

A hírhez annyi szerkesztői kommentárt szeretnénk hozzáfűzni, hogy azokat az információkat, melyekkel az interneten találkozunk (pláne közösségi oldalakon) le kell ellenőrizni hivatalos forrásokon is, és akkor nem érhetnek kellemetlen meglepetések.

Sokan azt is megfogalmazták, hogy egy település vezetője nem tehet ilyen kijelentéseket, mert ez méltatlan. Nekünk viszont az a véleményünk, hogy az a méltatlan ehhez az országhoz, hogy Gyurcsány Ferenc nem vált ki tömegesen hasonló reakciót a magyar társadalomból.
feri
Azt azért mi is megjegyezzük, hogy sztoikus nyugalom által vezérelve, sokkal komolyabb eredményeket lehet elérni, mint hirtelen haragból, meggondolatlanul.

(Szent Korona Rádió)

Buzeráns házasságról szóló javaslatot tettek a lobbiszervezetek Magyar Péter asztalára

Magyar Péterék választási győzelme óta az LMBTQP-lobbiszervezetek nyeregben érzik magukat. ...

Belföld

2026. 06. 13.

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.