Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
gázai tűzszünet

A Fidesz egy magyar állampolgárságú zsidóért aggódik a gázai tűzszünet kapcsán

Szijjártó továbbra is a cionista propaganda szószólója. Ezúttal egy magyar állampolgárságú zsidó túsz miatt aggódik, akit csak a gázai tűzszünet első szakaszának teljesülése után engedne el a Hamász. „Kifejezetten nemzeti szempontból” szorít a teljesülésének – de milyen nemzet szempontjából? – Tehetjük fel a kérdést.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Az Izrael és a Hamász közötti tűzszüneti megállapodás második szakasza megadhatja az esélyt a magyar állampolgárságú túsz kiszabadulására is, ehhez viszont az első szakasz teljesülésére van szükség, amiért hazánk is szorít – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton.

A tárcavezető a közösségi médiában videóban számolt be arról, hogy Gideon Szaár izraeli külügyminiszter barátjával telefonon egyeztettek a jelenlegi helyzetről. Szijjártó szerint „a Hamász tizenöt hónapja támadta meg Izraelt egy bestiális merénylet keretében”. Ahhoz képest, hogy a Hamászt próbálják meg terrorszervezetként beállítani, mégis Izrael volt az, aki a gázai tűzszünet bejelentése után de életbelépése előtt még gyorsan terrorbombázott egyet az övezet különböző pontjain.

“Magyarország üdvözli ezt a megállapodást. Megértjük, hogy az izraeli kormánynak ez egy nagyon nehéz döntés volt, ugyanakkor nagyra becsüljük azt az elkötelezettséget, amellyel az izraeli kormány, illetve a közvetítők dolgoztak ennek a megállapodásnak a létrehozása érdekében” – jelentette ki a videóban.

A külügyminiszter úgy fogalmazott,

„Mi viszont egy kifejezetten nemzeti szempontból is szorítunk azért, hogy ennek a megállapodásnak az első fázisa tökéletesen teljesülésbe menjen, hiszen az első szakasz végrehajtása az előfeltétele annak, hogy a második szakaszról is megállapodás születhessen, és a második szakasz adja meg a reményt arra, hogy a még mindig a Hamász fogságában lévő magyar állampolgárságú túsz is kiszabadulhasson, hiszen a mostani szabadítási fázisban nők, illetőleg a betegek és az idős férfiak fognak szabadulni”

A kérdés csak annyi, milyen nemzetről beszél a külügyminiszter úr?

Mivel a magyar állampolgárságú zsidó túsz egy fiatalabb férfi, aki nem tartozik az előbb említett kategóriákba, így az ő kiszabadulásához szükség van arra, hogy az első fázis tökéletesen teljesüljön, és utána sikerüljön megállapodást kötni a másodikról is.

A tárgyalások miatt Gideon Szaár izraeli külügyminiszternek „sajnos” egy héttel el kellett halasztania az e hét csütörtökre tervezett budapesti látogatását.

https://szentkoronaradio.com/blog/2025/01/17/tuzszunet-elotti-gyors-terrortamadas-hoztak-a-formajukat-a-cionistak/

https://szentkoronaradio.com/blog/2025/01/15/mar-hivatalosan-izrael-es-a-hamasz-is-beleegyezett-a-tuzszunetbe-remeljuk-ezuttal-be-is-tartjak-a-cionistak/

(Szent Korona Rádió)

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.