Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Három évig bujkált a balkáni drogkartell magyar vezetője

Hazahozták Teneriféről a balkáni drogkartell magyar vezetőjét, a hatóságok elől több mint három évig bujkáló férfit a reptérről egyből a börtönbe vitték – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a rendőrség honlapján.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A 32 éves V. Tamást még augusztus közepén fogták el a spanyol rendőrök Tenerifén, miután a KR NNI célkörözési fejvadászai azonosították a tartózkodási helyét – olvasható a police.hu oldalon.

Mint írták, a 2021 óta szökésben lévő férfit Spanyolországból a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ a Készenléti Rendőrséggel közösen hozta haza. A repülőgép szerda éjszaka landolt Ferihegyen. A férfit a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetbe szállították, ahol megkezdte a kábítószer-kereskedelem miatt korábban jogerősen kiszabott nyolc év szabadságvesztésének letöltését.

A KR NNI győri nyomozói a férfit gyanúsítottként hallgatták ki két másik drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben. A nyomozók információ szerint ugyanis V. Tamás 2019 és 2021 között tagja volt annak a bűnszervezetnek, amelyet a jelenleg is szökésben lévő Nikolic Andrija vezetett.

A bűnbanda a drogüzletek lebonyolítása során azt a Sky ECC felületet használta, amit az Europol és az Eurojust 2021 márciusában tört fel. Az ott fellelt adatok alapján V. Tamás három év alatt legalább 13 kilogramm kokaint, 40 liter amfetamint, 10 000 ecstasy tablettát, valamint 82 kilogramm marihuánát vásárolt felső kapcsolatától, majd a kábítószereket továbbértékesítette.

A drogkartell vezetője hetente többször szerzett be drogot beszállítójától, amiért alkalmanként általában 6-8 millió forintot fizetett – olvasható.

A nyomozók azt is kiderítettek, hogy V. Tamás – miután jogerősen nyolc év szabadságvesztésre ítélte a bíróság 2021-ben, és a hatóságok elől külföldre szökött – az ANOM-ügy fő gyanúsítottjának, K. Péternek lett a társa, és ő felelt a kábítószerek Magyarországra szállításáért.

A gyanú szerint 2021 tavaszán legalább három alkalommal cserélt úgy gazdát kábítószer, hogy az üzlet mögött V. Tamás állt: Halásztelken 20 kilogramm marihuána, Budapesten 21 kilogramm marihuána és 40 liter amfetaminolaj – írták.

A TASZ a külföldi drogosokat védi

(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.

Ott folytatják, ahol a Fidesz abbahagyta – A Tisza is kiszolgálja Izraelt

Az erős és stabil magyar–izraeli kapcsolat mélyen gyökerezik Magyarország nemzeti ...

Belföld

2026. 05. 28.