Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

A mesterséges intelligencia rossz kezekben veszélyt jelenthet

Az NMHH nemzetközi konferenciáján hangsúlyozták: a mesterséges intelligencia csak akkor szolgálja az emberiséget, ha okosan és etikusan használjuk. Az innováció hatalmas lehetőségeket hozhat, de ha nem vigyázunk, a technológia súlyos károkat is okozhat a társadalomban.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az idei év meghatározó év lesz a mesterséges intelligencia (MI) szabályozásában – mondta Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke a Humans in charge 2024 – Indítsuk újra a felelős MI-t! című nemzetközi konferencián. A médiahatóság által másodízben megrendezett tanácskozáson az NMHH vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a mesterséges intelligencia lehetőségeket és egyben kockázatokat is rejt. Meglátása szerint ezért olyan környezetet kell létrehozni, amelyben az innováció és az MI felelősségteljes felhasználása „kéz a kézben jár”.

Elmondta: az MI láthatóan strukturális változásokat eredményez minden alrendszerben. De ha nem okosan használják, és a fejlesztése során nem érvényesítenek etikai szempontokat, akkor több kárt okoz, mint hasznot. Az igazi munka tehát csak most kezdődik – mutatott rá, megjegyezve:

fontos, hogy a mesterséges intelligencia „megbízható, átlátható és igazságos” legyen.

Koltay András szerint felvetődik a kérdés, milyen árat fizet a társadalom a mesterséges intelligencia előnyeiért cserébe. Hogy változik meg általa az információszerzés, a társadalmi párbeszéd, a valóságérzékelés vagy a közösségépítés? – sorolta a kérdéseket. Rámutatott:

kérdésként merül fel az is, hogy kezeljék az MI munkaerőpiacra gyakorolt hatását, illetve hogyan védjék meg az emberek magánszféráját.

Koltay András leszögezte: újabb szabályokat kell alkotni. – Azt a működést kell támogatni, amely lehetővé teszi az MI további fejlődését, miközben megmarad az emberi méltóság, a szabadság és a biztonság védelme is – húzta alá, és hozzátette: remélhetőleg sikerül megóvni a társadalmat a negatív hatásoktól.

A rendezvényen felszólalt még Kay Firth-Butterfield, a Good Tech Advisory vezérigazgatója, Mario Hernandez Ramos, az Európa Tanács Mesterséges Intelligencia Bizottságának elnöke, Ansgar Koene, az Ernst & Young globális MI-etikai és -szabályozási vezetője, Tilesch György nemzetközi MI-szakértő, a PHI Institute elnöke és Brando Benifei, az Európai Parlament tagja.

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/09/10/300-000-allast-veszelyeztet-a-mesterseges-intelligencia/

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.