Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Minden vészen át: Novák Előd és a HVIM-Farkasok köteléke idén is teljesítette a Kitörés túrát

Ne maradj le a híreinkről! Cenzúramentes felületek:
A Szent Korona Rádió Telegram-csatornája >>>
A Szent Korona Rádió HunDub oldala >>>
Csatlakozz!
Teljesítettük a Kitörés 60-at, péntek 17:30-as indulással, mintegy 15-en. Hogy elkerüljük a gyülekezés vagy a csoportos sportolás vádját, a lakott területeken kisebb csoportokban haladtunk. Három hullámban törtünk ki a Várból, három különböző útvonalon megközelítve az Erzsébet-kilátót, amit 20:00-ig minden csoportnak el kellett érnie. Onnan már együttesen mentünk tovább.

Az elesett hősök sírjainál nemcsak mécsest gyújtottunk, hanem evangéliumi részeket olvastunk fel, imádkoztunk és énekeltünk. Ez nemcsak a túránk kegyeleti jellegét adta meg, hanem moráljavító és fenntartó hatású is volt.
A terep havas és jeges volt. Ha ezen az útvonalon végigmegy a több ezer ember, akkor olyan tükörjéggé tapossák, hogy ugyanaz lett volna, mint amikor 2017-ben jégpáncél borított mindent, esett-kelt, mindenki, de így nem volt vészes. Csak a sok belógó faág tette néhol lehetetlenné a haladást. Valahol csak négykézláb lehetett átkúszni alattuk. A -12 fok az külön nehezítés volt: 5 perc állás után átfagyott mindenki, az összes folyadék megfagyott a kulacsokban és rengeteget kivett erőnlétben, ahogy az is, hogy most bővebb felszereléssel mentünk, hiszen reggel 5 előtt nem akartunk mutatkozni és a pontok hiányában bőven vittünk élelmet, folyadékot, sőt, még egy ponyva-hordágy is volt nálunk, ha valaki megsérülne és ki kellene hozni. A sok réteg ruházat is csak növelte a cipelendő súlyt.
Igen különleges élmény volt így 8-10. alkalom után, hogy senkivel sem találkoztunk. Szomorú magányban vártak minket az ellenőrzőpontok helyei. De végre volt idő körülnézni mindenütt, ahol eddigi évek során nem álltunk meg. Kilátókba felmentünk, az ellenőrzőpontok környékét jobban megnéztük. Turistáskodtunk kicsit.
Végig fejlámpa nélkül mentünk, világított a hó, a jég és a csillagok, na és persze a települések fényei. A lakott területeken és közutakon való átkeléseknél figyeltünk…  A teljesítési időnk pocsék lett. Reggel 10:30 körül értünk be Szomor szélére, pedig azt hittük, hogy tömeg nélkül gyorsabb lesz. De a fenti körülmények lassították a haladásunkat.
Újoncaink jól teljesítettek, volt aki térd- és egyéb sportsérülése ellenére is végigbotorkált. A túra végén egy idősebb bajtársunk várt minket főtt virslivel, forró teával, ahol stílszerűen, frissen, a nyomdából kijövő DuoGladii Kitörés-lapszám került kiosztásra minden teljesítőnek egy-egy rögtönzött oklevéllel.
(Farkasfalka.com – Szent Korona Rádió)

Buzeráns házasságról szóló javaslatot tettek a lobbiszervezetek Magyar Péter asztalára

Magyar Péterék választási győzelme óta az LMBTQP-lobbiszervezetek nyeregben érzik magukat. ...

Belföld

2026. 06. 13.

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.