Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Tovább fokozódhat az AUR magyarellenessége

Olyan emberek kerültek be az AUR vezetésébe, akik nemcsak magyerellenesek, mint a párt nagy része, hanem Magyarország ellenesek is. Ezzel az Orbán-Simion barátság is valószínűleg véget ér. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az AUR hétvégi kongresszusa után úgy tűnik, még szélsőségesebb magyaelellenes irányba fordul az AUR, ugyanis a soviniszta párt élére olyan arcok kerültek, akik szerint Orbán Viktor nem szövetséges, hanem Románia nagy ellensége, az RMDSZ pedig a magyar befolyás trójai falova Bukarestben. Ezt Petrișor Peiu mondta, aki mostantól a párt stratégiai agya, és Dan Dungaciu, az AUR külpolitikai nagyágyúja sem esik messze ettől a nézőponttól. Hiába voltak tehát a kölcsönös baráti elismerések, a párt új vezetése már nem a szomszéd szuverenista havert látja a Fideszben, hanem geopolitikai fenyegetést, amely ellen politikai programot kell építeni.

A párt elnöke ugyanúgy Simion maradt a tisztújító kongresszuson.

Dan Dungaciu egyetemi professzor alelnök lett, akinek Magyarországról szóló geopolitikai értékelései óvatosak, de korántsem olyan barátságosak, mint George Simion megnyilvánulásai.

Petrișor Peiu az AUR országos vezetőtanácsának elnöke lett, vagyis annak a testületnek az élére került, amely a párt stratégiai döntéseit, politikai állásfoglalásait és programjait összefogja. Ez a poszt kevésbé látványos, mint az első alelnöki cím, de a háttérben kulcsszerepet jelent: itt dől el, milyen politikai üzeneteket és irányokat visz majd tovább a párt. A korábbi megszólalásai alapján azt mondhatjuk, hogy új korszak kezdődik az AUR és a Fidesz kapcsolatában: Orbán Viktort „Románia nagy ellenségének” nevezte, az RMDSZ-t pedig a román államszervezetet veszélyeztető befolyással vádolta. Szerinte Orbánnak a Putyinnal ápolt kapcsolata és összefonódása az RMDSZ vezetőjével olyan külső befolyási hálót jelez, amely szerinte képes belenyúlni a román belpolitikába és a román demokráciát közvetlenül veszélyezteti.

Peiu kinevezése azt jelzi, hogy az AUR kül- és regionális politikai szemlélete elmozdulhat abba az irányba, ahol a magyar kormányt már nem természetes szuverenista szövetségesként, hanem egy Románia belső stabilitását is érintő geopolitikai fenyegetésként értelmezik

Simion a beszédében mérséklődést ígért ugyan, de a személyi döntések mást mutatnak.


A román, soviniszta AUR még a saját hősük emlékét sem tiszteli

„Magyarul beszélj otthon, ne Kolozsváron az utcán!” – Még mindig tombol a román sovinizmus Erdélyben

Románia: Egyre feszültebb a helyzet a választások miatt, TikTokon buzdítják demonstrációra a lakosokat

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.