Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
német autóipar

Kihátrálnának a németek az erőltetett EU-s sötétzöld irányvonalból

Az igencsak jelentős német autóipar totális csődjét jelentené az EU azon terve, miszerint 2035-től már csak és kizárólag elektromos autókat lehetne gyártani a tagállamokban. Meglehetősen sokáig tartott, de úgy néz ki, a németek kezdik kinyitni a szemüket, és talán mégsem fognak önként és dalolva menetelni a gazdasági öngyilkosság felé. De felesleges előre örülni, mivel a német kancellár csak viszonylag erőtlen lépéseket tett, és csak átmeneti megoldást javasolt.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Friedrich Merz német kancellár közölte, hogy Ursula von der Leyenhez, az Európai Bizottság elnökéhez fordult, hogy kedvezményeket harcoljon ki a német autóiparnak. Szerinte nem szabad 2035-ig kivezetni teljesen a dízel- és benzinmotorokat, írta a Guardian.

Az Európai Unió egyik vállalása, hogy 2050-re „klímasemlegessé” válik, és emiatt teljesen ki akarják vezetni a belső égésű motorokat. A jelenlegi szabályozás szerint 2035 után már nem lehet ilyen autókat gyártani majd Európában. Merz a német gazdaságot jelentősen hajtó, ám már jelenleg is problémákkal küszködő autóipart védve azt kéri az Európai Bizottságtól, hogy plug-in és akkumulátoros hibrideket 2035 után is gyárthassanak, csakúgy, mint belső égésű motorral felszerelt, megnövelt hatótávolságú elektromos járműveket.


„Sokkal időszerűbb és pragmatikusabb több erőfeszítést és pénzt fektetni a hatékony, hibrid rendszerek fejlesztésébe, amelyek egyrészt a belső égésű motorok, másrészt az elektromos mobilitás világának legjavát ötvözik” – mondta a kancellár.

Merz mellett állt ki az SPD alkancellárja és pénzügyminisztere, Lars Klingbeil, aki azt mondta, hogy pártja egyetért Merz jobbközép CDU-jával abban, hogy változtatni kell a tilalmon.

„A német autóipar jövőbeli életképessége, a munkahelyek biztosítása, ez a legfontosabb érv számunkra. Egyetértünk abban, hogy az iparág jövője az elektromos, de nyitottnak kell lennünk több technológiára, rugalmasságra van szükségünk” – mondta.

Az Európai Bizottság főszóvivője, Paula Pinho azt közölte, hogy tanulmányozni fogják a német kormány álláspontját, amikor arról döntenek, hogy módosítanak-e a 2035-ös határidőn.

A svéd Volvo és annak leányvállalata, a Polestar, Európa egyetlen teljesen elektromos autógyártója, valamint több száz olyan cég, amely már pénzt fektetett az elektromos járművekbe és akkumulátorgyárakba, hevesen ellenzi a 2035-ös dátum enyhítését, egyértelműen üzleti okokból.

Sötétzöld őrület: Norvégia csak elektromos autók értékesítését engedélyezi 2025-től

Az elektromos autózással jöhet a kilométer alapú adózás

Elektromos autó miatt gyulladhatott ki a több ezer járművet szállító teherhajó

Kigyulladt elektromos autó miatt halt meg egy 49 éves nő Budapesten

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltúnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.