Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
újságíró

Bombamerénylet célpontja volt az olasz oknyomozó újságíró Sigfrido Ranucci

Sigfrido Ranucci, egy ismert olasz oknyomozó újságíró majdnem áldozatává vált a háza előtti bombarobbanásnak. A merényletet egyelőre nem tudni, ki próbálta meg elkövetni.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Egy ismert olasz oknyomozó újságíró vált bombamerénylet célpontjává, a kezdetleges, de erős szerkezet majdnem megsemmisítette az autóját, és kárt okozott egy szomszéd házában, írja a The Guardian. A robbanás körülbelül 20 perccel azután történt, hogy csütörtökön este visszatért az otthonába, a Róma közelében található Campo Ascolanóban, mesélte Sigfrido Ranucci, a Rai állami csatorna Report című oknyomozó műsorának házigazdája. A támadásban senki sem sérült meg, a római maffiaellenes rendőrség pedig nyomozást indított az ügyben.

Rendőrségi forrásokra hivatkozva arról írt az olasz sajtó, hogy a feltehetően tűzijátékból készült bombát Ranucci háza előtt két váza közé helyezték el. A jelentések szerint a szerkezetet nem távirányítással robbantották fel, és valószínűleg égő gyutaccsal hagyták a helyszínen.

Ranucci, aki évekig rendőri védelem alatt állt a fenyegetések miatt, azt mesélte, hogy „egy hatalmas csattanást” hallott, a robbanás pedig olyan erős volt, hogy akár egy járókelőt is megölhetett volna. Annyi fenyegetést kapott az újságíró, hogy szerinte nehéz lenne kideríteni, ki állt a támadás mögött.

„Végtelen listája van a különféle fenyegetéseknek, amelyeket kaptam, és amelyeket egyébként mindig jelentettem a hatóságoknak.

De, ami tegnap este történt, az aggasztóan új szint már, mert pont a házam előtt történt”, mondta.

Ranucci néhány nappal korábban jelentette be a közelgő műsor legfontosabb témáit, köztük a kalábriai ‘Ndrangheta szervezett bűnözői csoportról és a szicíliai Cosa Nostráról szóló riportokat.


Drónnal akarták meggyilkolni a belga miniszterelnököt

A Kirk gyilkosság: a merénylet és a menekülés is előre megtervezett akció volt, nem spontán felindulás

A Colosseum előtt esett egymásnak két drogterítő migránshorda, vélhetően területfelosztás miatt

(444 nyomán Szent Korona Rádió)

buzeráns pedofil

Bécsi pedofilt menteget a magyarországi balliberális sajtó

A vadliberális Nyugat pedofília-elfogadtató tendenciája hazánkba is begyűrűzik. Ennek jelei ...

LMBTQP

2026. 08. 10.

Baka András az új köztársasági elnök, Új elnök és merényletek Kolumbiában, Elindult a HVIM Ifjúsági Tábora

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

Rongyos Gárda

Rongyos Gárda Emléktúra – Lépj te is a hősök nyomába szeptember 5-én!

Huszonegyedik alkalommal szervezi meg a Rongyos Gárda Emléktúrát a HVIM ...

64

2026. 08. 8.

Telegram posztjaink (2026.08.07.)

Katonai bázist épít Donald Trump „Béketanácsa” Gázában; veszélyben a kárpátaljai magyar iskolák; erősödik a kivándorlás Izraelből, egyre több zsidó távozik

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 7.

izraeli katonák

Halva szülte meg gyermekét a ciszjordániai nő, mert az izraeli katonák feltartóztatták a mentőautót

Hiába próbálták megmenteni a palesztin mentősök a 28 éves eszméletlen ...

Közel-Kelet

2026. 08. 7.

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.