Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Az eucharisztikus csodák vérmaradványait vizsgálva egybehangzó az eredmény

Mi katolikusok hiszünk abban, hogy „Jézus Krisztus az oltáriszentségben igazán, valóságosan és szubsztanciálisan van jelen.” (KEK 1374). Az egyháztörténetben számos csodáról szóló történet látszik megerősíteni ezt a fontos tanítást. Azonban azt tudnunk kell, hogy egyetlen katolikusnak sem kötelező hinnie ezekben a történetekben. Még ha megvizsgálta és jóváhagyta is őket az egyház, abszolút garanciát nem ad hitelességükre. Az átlényegülés katolikus dogmája sem függ ezeknek a történeteknek a hitelességétől, mivel az a Szentíráson és a Szenthagyományon alapszik – írta a zarándok.ma hírportál.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Mégis érdemes figyelmet fordítanunk e történetekre, mivel a leírt csodák tárgyi bizonyítékai ma is hozzáférhetők.

Megismerhetjük Jézus vércsoportját?

Talán igen, mert erre utal az a bámulatos egybehangzás, amit az eucharisztikus csodákból fennmaradt bizonyítékok és Jézus Krisztus életéből származó ereklyék vizsgálata során mutatkozik.

A nyolcadik században Lanciano városában, Olaszországban egy olyan bazilita szerzetes pap mutatott be szentmisét, akinek kételyei támadtak afelől, hogy Jézus valóban jelen van az Oltáriszentségben. A mise során az Oltáriszentség csodálatos módon élő hússá és vérré változott.

A romlatlan állapotban fennmaradt hús és vér a mai napig látható a lancianói Szent Ferenc templomban. A múlt század hetvenes és nyolcvanas éveiben tudósok mintát vettek a maradványokból, és azokat megvizsgálva azt találták, hogy a vér AB vércsoportú volt.


A 13. században (500 évvel a lancianói csoda után) egy másik pap, aki kételkedett a valóságos jelenlét igazságában, szintén eucharisztikus csodát élt át: az ostya vérezni kezdett a korporálon (a liturgiában használt kendőn).

A kendő ma is látható az orvietói székesegyházban.

Az 1990-es években tudományos vizsgálatot végeztek a kendőn. Az eredmény azt mutatta, hogy ezen a kendőn is AB vércsoportú vér maradványa van.

AB vércsoportú leletet egyes vizsgálatok szerint a torinói leplen is találtak. Sőt, olyan híradások is vannak, hogy a könnyező Mária-szobrokból nyert vér is AB vércsoportú.

Nos, lehetséges, hogy ezek a csodák és ereklyék nem hitelesek, és az egybehangzó AB vércsoportúság csupán véletlen egybeesés. Ez azonban kevéssé valószínű, mivel az AB vércsoporthoz tartozók száma nem éri el a lakosság 10%-át.

És ne feledjük, a vércsoportokat csak a 20. század elején fedezték fel, jóval azután, hogy az ilyen csodák zöme megtörtént és ezek az ereklyék felbukkantak. Ez azt jelenti, hogy ha hamisítani is akarta volna ezeket bárki, meg sem fordulhatott a fejében, hogy a vércsoporttal „trükközni” lehetne.

Ez sokkal valószínűbbé teszi azt, hogy tényleg hitelesek ezek a csodák és ereklyék, amelyeket évszázadok választanak el egymástól, és jóval a tudományos forradalom előtti időkből származnak.

Ami pedig azt támasztja alá, hogy Jézus AB vércsoportú volt.

Ferenc pápa a „szakadárok” megfékezésének örve alatt, a püspökök javaslatával szembemenve rúgta fel a békét az Egyházban

( Zarándok.ma nyomán Szent Korona Rádió)

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltúnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.