Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Szlovákia nem fogja tovább támogatni Ukrajnát

Fico elmondta, hogy Ukrajna soha nem lesz elég erős ahhoz, hogy kedvező tárgyalási pozícióból egyezkedjen, ezért irreálisnak tartja az EU „béke az erőn keresztül” megközelítését.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Robert Fico, Szlovákia miniszterelnöke a Facebookon bejelentette, hogy országa nem nyújt további támogatást Ukrajnának, és irreálisnak nevezte a Nyugat „béke az erőn keresztül” megközelítését.

Fico a történelmi jelentőségű Trump–Zelenszkij találkozó után egy hatpontos bejegyzést tett közzé, amelynek első pontjában kijelentette, hogy Szlovákia sem pénzügyi, sem katonai támogatást nem nyújt Ukrajnának a háború folytatásához. Úgy véli, hogy Ukrajna soha nem lesz elég erős ahhoz, hogy kedvező tárgyalási pozícióból egyezkedjen, ezért irreálisnak tartja az EU „béke az erőn keresztül” megközelítését. A szlovák kormányfő bejelentette, hogy a jövő heti EU-csúcson azonnali tűzszüneti megállapodást fog javasolni, bár ezt Zelenszkij és a legtöbb tagállam elutasítja.

Emellett követelte az ukrán gáztranzit helyreállítását, mondván, enélkül Európa versenyképessége nem biztosítható.

Figyelmeztette az EU-t, hogy ha a csúcson nem veszik figyelembe a háború folytatásával szemben álló véleményeket, akkor nem lesz lehetséges megállapodni az Ukrajnával kapcsolatos ügyekben. Zárásként elismerte, hogy Európa védelmi képességeinek megerősítésére szükség van.

Szlovákia és Ukrajna viszonya az utóbbi időben amúgy is feszült volt. Fico egy titkosszolgálati jelentésre hivatkozva januárban azt állította, hogy bizonyos „belföldi és külföldi körök” puccsal próbálják eltávolítani a szlovák kormányt, és olyan szakértők érkeztek az országba, akik korábban Ukrajnában és Grúziában is kormányellenes tüntetéseket szerveztek. 

Fico: A Grúz Nemzeti Légió is részt vett a felvidéki tüntetések szervezésében

(Mandiner  nyomán Szent Korona Rádió)

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.