Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
tesla vásárlás

Nem kellenek az európaiaknak Musk Teslái

Hogy a sok technikai probléma, vagy Musk világnézete miatt, nem tudni, de az biztos, hogy nagyon erősen beszakadtak a Tesla eladásai Európában.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Úgy tűnik, hogy az európaiak nem kérnek Elon Muskból és a teljes önvezetés ígéretével érkező, de arra a valóságban nem képes autóiból. Egy friss jelentés szerint ugyanis az öreg kontinensen (is) beszakadtak a Tesla eladásai, amik igen durva visszaesést szenvedtek el az elmúlt egy év alatt.

És amikor durváról van szó, akkor kicsit az nem is túlzás: van ugyanis olyan európai ország, ahol 75 százalékkal csökkent az eladott Tesla-k száma, mint pl. Spanyolországban. Ugyanakkor a franciák is 63%-kal kevesebbet vettek Elon Musk autói közül 2024-ben, mint korábban, a hollandok, svédek, dánok és norvégok pedig 40%-ban fordultak el a vállalatától.

A legszerényebb visszaesést az Egyesült Királyságban szenvedte el a Tesla, ahol „csak” 18%-kal estek vissza eladásai, és Portugáliában is az átlag alatt, 31 százalékos mértékű volt a vállalat autóinak visszaszorulása.

Sokak szerint a Tesla-eladások hátterében elsősorban az Elon Muskkal szemben egyre növekvő ellenszenv áll. Nyilván sokaknak szúrja a szemét, hogy Musk és Trump úgy tűnik, együttműködésre lép a közeljövőben, vagy legalábbis erősen támogatják egymást. Musk az utóbbi években az X-en aktívan támogatja a radikális pártokat és mozgalmakat, szóval valószínűleg a jórészt balliberális vevőkörének zsugorodásában ez is szerepet játszott.

Mindezek hatása a Tesla részvényárfolyamában is meglátszik, ami december közepe óta folyamatosan csökken, és így a cég papírjai kicsit több mint egy hónap alatt 100 dollárt vesztettek értékükből.

Megint Tesla okozott balesetet

Nos, aki mégis úgy dönt, hogy Teslát vásárol, úgy tűnik, hamar a szalagkorláton találja magát. Ezen esetben kivételesen nem technikai hiba okozta a tragédiát, egyszerűen a sofőrje 200-zal száguldozott az autópályán. Nos, attól még, hogy a legújabb technológiákkal van felszerelve az autód, nem változik varázsszőnyeggé…

Egy 26 éves nő meghalt, miután Teslájával nagy sebességgel szalagkorlátnak ütközött egy forgalmas New York-i autópályán.

A tragédia kedd hajnalban történt a manhattani FDR Drive-on, a 70. utcai kijárat közelében. A Tesla az ütközést követően felborult és kigyulladt, az ütközés után mindkét utas kizuhant belőle.

A női sofőr a helyszínen életét vesztette, míg 26 éves férfi utasa súlyos sérülésekkel kórházba került, de állapota stabil.

Szemtanúk szerint a jármű a baleset előtt nagy sebességgel száguldott, egyikük azt állította, hogy

a Tesla legalább 190-210 kilométer/órával haladt.

https://szentkoronaradio.com/blog/2025/01/02/robbantas-a-trump-hotelnel-ujabb-lovoldozes-new-yorkban/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/06/26/ujabb-tesla-baleset-nem-mukodott-a-fek-az-iranyithatatlan-auto-egy-haznak-csapodott/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/06/24/lemerult-teslaban-ragadt-a-kisgyerek-baltaval-kellett-betorni-az-ablakot/

(PC Fórum és Origo nyomán Szent Korona Rádió)

telegram

Gyerekek előtt mutogatta a s*ggét egy buzeráns; ombudsmani eljárás indult a Bűnvadászok ellen; embercsempészekkel működik együtt a migránsmentő Sea-Watch – Telegram-posztjaink (2026.07.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 26.

telegram

A bíróság a deviánsokat védi; elegük van az ukránoknak; meghalt a sokkoló élményben részesült cigány – Telegram-posztjaink 2026.07.24.

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 25.

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.