Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Japánban a homoszexuális házasságok javára döntött a legfelsőbb bíróság

Habár a tokiói legfelsőbb bíróság ítéletében kimondta, hogy alkotmányellenes az egyenlő házasság hiánya Japánban szerencsére az aberráltakat mégsem illeti meg kártérítés.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az ítélet szerint az egyenlő házasság megtagadása szexuális orientáció alapján diszkriminálja az embereket. Ugyanakkor a bíróság szerencsére elutasította a kérelmezők kompenzáció iránti igényét, mivel az alkotmánybíróságnak nincs vonatkozó ítélete, így alacsonyabb rendű bíróság nem kötelezheti a kormányt kompenzációra a jogszabályi hiányosságok miatt.

A bíróság azt is kimondta, hogy az azonos nemű párok házasságkötési tilalma sérti az alkotmány azon szakaszát, amely szerint a házassággal és családdal kapcsolatos kérdésekre vonatkozó törvényeket „az egyéni méltóság és a nemek alapvető egyenlősége szempontjából kell meghozni”. Ezt az alkotmányt egyébként a második világháború után fegyverrel erőltették a jenkik a japánokra.

Hét homoszexuális ügyében mondta ki mindezt a bíróság, akik fejenként egymillió jenes (2,4 millió forintos) kártérítési igényt nyújtottak be, amiért a hatályos törvények szembemennek az alkotmányban biztosított állampolgári jogokkal, beleértve a szabad házasságkötés jogát. Az alkotmány kimondja: „A házasság kizárólag kölcsönös beleegyezésén alapulhat mindkét nem esetében.”

Legújabb felmérések szerint az érzékenyített  lakosság 70%-a támogatná az egyenlő házasság bevezetését, azonban ez még nem valósult meg szerencsére

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/10/21/az-lmbtqp-lobbi-eredmenye-a-hollandok-18-a-devians/

(Humenonline nyomán Szent Korona Rádió)

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.