Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Három medvét láttak a Nógrád megyei Cered község határában

Az állatokat feltehetően már hetekkel ezelőtt is látták Miskolc mellett, Jávorkút környékén.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Noha a felvételek alapján nem tudható biztosan, hogy valóban Cered község határában sétált az anyamedve és két bocsa, a Magyar Országos Medve Figyelő csoportban azt írták, hogy Miskolc mellett, Jávorkút környékén egy kétbocsos anya jár már hetek óta, amiről tudnak mind a medvefigyelők, tud róla a hatóság, a lakosok és a vadászok is.

A Magyar Országos Medve Figyelő posztjában azt írja: valószínűleg ugyanazokról a példányokról lehet szó, amelyeket Jávorkút környékén láttak, csak elindultak hazafelé.

Fontos kiemelni, hogy a medve alapvetően kerüli az emberrel való találkozást, könnyebben megfigyelhető azonban, ha autóban ülünk, akkor ugyanis nem ijednek meg.

Ebben a helyzetben

fontos szabály, hogy az állatok etetését kerülni kell!

Medvékkel és farkasokkal is összefuthat a turista Nógrád megyében

Vadgyümölcsfák ültetésével tartanák távol a medvéket a lakott területektől Erdélyben

Zöld Ellenállás: Medvetámadás vagy baleset?

(Hvg nyomán Szent Korona Rádió)

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltúnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.