Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Szigorítanak a napi kötelező testnevelések kapcsán, de megéri?

Egy új törvényjavaslat értelmében a nem versenysportoló fiataloknak ezentúl kötelező lesz a heti 5 testnevelés óra, hiába járnak egyéb egyesülethez edzeni. 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Több mint tíz éve vezették be a magyar iskolákban a mindennapos testnevelés rendszerét. Ez alól csak elvétve kaphatnak felmentést a tanulók, például azok, akik versenyszerűen sportolnak vagy valamilyen igazolással egy egyesületnél vagy klubnál sportolnak. Ők eddig heti két testnevelésórát hagyhattak ki erre hivatkozva.

Március 12-én Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes benyújtott egy olyan törvénymódosítást, ami szigorítana ezen a helyzeten. A „belügyi ágazati feladatellátást támogató törvények módosításáról” szóló javaslat megszüntetné annak a lehetőségét, hogy a heti öt testnevelésórából kettőt ki lehessen váltani délutáni iskolai sportköri foglalkozásokkal vagy néptánccal.

A jövőben csak és kizárólag a versenysportolók hiányozhatnának heti két tornaóráról, de ők is csak akkor, ha az edzésük egybeesik a testnevelésóra időpontjával.

A liberális szülők persze azonnal ajvékolásba kezdtek. Szerintük a törvénymódosítás gyermek- és családellenes… Azon egy megállapításukkal tudunk csupán egyetérteni, hogy sokan a minőségi mozgást nem verseny keretek között végezték a délutáni foglalkozásokon.

A Belügyminisztérium az RTL megkeresésére azt írta: „A tanulók fittségi adatai a koronavírus-járvány alatt jelentősen romlottak, és bár az eredmények újra elkezdtek javulni, nem érik el a járvány előtti szintet, ezért szükséges a beavatkozás.”

De milyen formában is lenne ennek értelme? Ha a testnevelés órák is visszatérnének önvalójukhoz, és a tanárok ténylegesen megmozgatnák, megizzasztanák a gyerekeket. A számítógép előtt felnövő, egyre inkább tunyává váló új generációk számára régivágású testnevelés tanárok fellépése lenne egyedül hasznos. A döntés így ismételten támogatható, hiszen sokan kizárólag az iskolában végeznek bárminemű mozgást. De akkor az legyen hasznos, ne félvállról vett, semmitérő testnevelés órák legyenek az iskolákban!

Iskolai WC-ben erőszakolt meg egy fiatalkorú lányt az encsi cigány

(Telex nyomán Szent Korona Rádió) 

Telegram-posztjaink (2026.07.15.)

Gyorsan eszkalálódik a közel-keleti helyzet; Szijjártó Péter bejelentette, hogy lemond a mandátumáról; a világűr az új hadszíntér!? – Telegram-posztjaink (2026.07.15.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 16.

A magyar név nem lehet a románnal egy sorban

A magyar nevek miatt leszerelik az utcanévtáblákat Sepsiszentgyörgyön

Újabb csapás a magyar nyelvi jogokra Erdélyben. Leszerelik a kétnyelvű ...

Elszakított területeink

2026. 07. 16.

Telegram-posztjaink (2026.07.14.)

Történelmi egyházat támad a Tisza-kormány; több NATO-ország is ellenzi Ukrajna támogatását; az EU-ban már kötelező lesz a vezetőt figyelő kamera minden új autóban – Telegram-posztjaink (2026.07.14.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 15.

Háttér Társaság

Transzlobbista kampányt indít a Háttér Társaság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő Háttér Társaság kampányt indít, amellyel be ...

LMBTQP

2026. 07. 15.

Telegram-posztjaink (2026.07.13.)

Nyolcéves kislányt mészárolt le Izrael; jöhet a privát üzenetek tömeges megfigyelése; utasokkal teli autóbuszt ért csapás Luhanszk megyében – Telegram-posztjaink (2026.07.13.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 13.

Ann Widdecombe Reform UK konzervatív

Saját házában gyilkoták meg a volt brit konzervatív minisztert

Sokkban a brit közélet, miután délnyugat-angliai otthonában holtan találták a ...

Hírek

2026. 07. 13.