Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Hagyományőrzők és kézművesek nyílt levele a Budaházy ügyben

Mi, magyar hagyományőrzők és kézművesek megdöbbenve értesültünk a Budaházy Györgyöt sújtó példátlanul szigorú 17 éves fegyházbüntetésről. Vádlott társaival együtt összesen 117 év börtönre ítélte őket a Fővárosi Törvényszék.

Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

A közvélemény őt általában a politikai, mozgalmi tevékenységéről ismeri, mi azonban a magyar kultúra és nemzeti hagyományok, kézművesmesterségek megtartásáért és népszerűsítéséért végzett évtizedes munkásságáról. Míg a politikusok nagy többsége nem ismeri igazán saját hagyományait, addig általában a népművészet és népi mesterségek szerelmesei nem foglalnak állást a különböző közéleti kérdésekben. Budaházy György azt hirdette, hogy ennek a két területnek fednie kellene egymást, hiszen csak abból válhat jó hazafi, aki ismeri és szereti nemzete értékeit, kincseit, hagyományait, az ilyen ember mindig a hazája érdekeit nézi, az ilyen embert nem lehet letéríteni a helyes útról.

Számunkra teljesen nyilvánvaló, hogy Budaházy Györgyöt azért üldözik, mert következetesen képviselte azt, hogy a magyar nemzetnek nem kell mindent eltűrnie, mindig megalázkodnia, hanem itt az ideje, hogy végre felemelje a fejét.

Benne egy becsületes és korrekt embert ismertünk meg, aki egyike azoknak, akik sokat fáradoztak őskultúránk elfeledett elemeinek feltárásán, hogy ez a szellemi és tárgyi örökség és a kihalófélben lévő ősi mesterségek fennmaradhassanak. Tette ezt abban az időben is, amikor még lenézték a néphagyománnyal foglalkozókat, amikor magyarkodóknak, bőgatyás bunkóknak bélyegezték őket. Egyike azoknak, akik a parazsat őrizték, életben tartották és segítettek a magyarság hatalmas kulturális kincseit átvinni a túlsó partra, kivárva, hogy egy arra érdemes kormányzat végre nemzetstratégiai célt lásson benne.

Levelünkkel szeretnénk felhívni a figyelmet az őt érő méltatatlan és hosszú évek óta tartó üldöztetés tarthatatlanságára és a magyar igazságszolgáltatásba vetett hitünk megrendülésére.

Tisztelettel köszöntjük új hivatalában a Köztársasági Elnök Asszonyt és kérjük, hogy gyakoroljon kegyelmet a Hunnia ügy vádlottai felé.

Kassai Lajos – íjkészítő, lovasíjász

Mónus József – távlövő íjász

Bíró András Zsolt- antropológus, a Magyar Turán Alapítvány elnöke

Fülöp Tibor Zoltán – katonai hagyományőrző

Györe József Gábor – hagyományőrző huszár

Kertész Zsolt – hagyományőrző huszár főhadnagy

Fabula Gabriella – ötvös, aranyműves

Rébeli Szabó János – szűcsmester

Kis Csaba – Magyarharcos nemzeti ruházati márka

Kertai Zalán – hagyományőrző festőművész

Balog Norbert – nemzetipolo.hu

Legeza József – népi iparművész

Aba P. Ákos – népi iparművész, nemezkészítő

Magony József – kézműves

Nyers Csaba – szakács, hagyományőrző

Vojnits Pál – lovas hagyományőrző

Kanalas Éva – énekművész

Botta Mónika – nemezművész

Galántai Gábor – hagyományőrző

Szilágyi Vilmos – faműves

Ifj. Kozma György – faműves

Pongrácz Zoltán – kézműves

Káplár Béla – katonai hagyományőrző

Szűcs Apor – keramikus

Flösser Ildikó – Bőrműves

Lenhardt Balázs – játékkészítő

(Vadhajtasok.hu)

Én mindig a hazámért cselekedtem: Interjú Budaházy Györggyel a börtönből

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltúnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.