Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
béketerv

A Hamász továbbra is hajlandó békét kötni, de „valaki” mindig megakadályozza azt

Persze ezt is halálos fenyegetések előzték meg, amikor pénteken Donald Trump megüzente a palesztin szabadságharcosoknak, hogy ha nem kötnek békét, „olyan pokol tör rájuk, amilyet még senki sem látott „.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Mintha nem lenne már most is kész pokol a palesztinok élete…

Donald Trump pénteken jelentette be, hogy vasárnap estig ad haladékot a Hamásznak arra, hogy megállapodásra jusson a Gázai övezet jövőjére vonatkozó tervről.

„Ez a Hamász utolsó esélye, ha nem mennek bele, akkor olyan pokol tör rájuk, amilyet még senki sem látott”

– mondta az amerikai elnök, aki a hét elején Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tárgyalt. Ez azért is érdekes kijelentés tőle, mert nyáron már elismerte Donald Trump, hogy nagy baj van Gázában. Kijelentette, hogy valódi éhezésről van szó, ami ellen tenni kell.

A Hamász ezek után azt közölte, hogy elfogadja Donald Trump tervének egyes pontjait. Például a túszok szabadon bocsátását (élve vagy halva) és a Gázai övezet irányításának átadását. Utóbbit egy független palesztin testületnek adnák át, olyannak, ami „palesztin nemzeti konszenzuson alapul”, és támogatja az arab, illetve az iszlám világ.

Még tárgyalnak

Ugyanakkor azt is bejelentették, hogy a többi feltételről még tárgyalnának.

Fontos részlet, hogy bár korábban Izrael és az USA a fegyverletételt is követelte, erről nem szól a palesztin szervezet pénteki nyilatkozata. A Hamász azt közölte, hogy értékelik az arab és nemzetközi erőfeszítéseket, ahogy az amerikai elnök lépéseit is, „amelyek a Gázai övezetben folyó háború befejezését, a foglyok cseréjét és a segélyek azonnali bejutását szorgalmazzák”.

A szervezet szerint most készen áll arra, hogy közvetítőkön keresztül azonnal tárgyalásokba kezdjen a részletek megvitatására.

A Fehér Ház a CNN kérdése egyelőre nem reagált.


Az ajánlat

A hétfőn közzétett tervben többek közt az szerepel, hogy a túszok szabadon engedését követően Izrael szabadon enged 250 életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt palesztint. Illetve 1700 olyan gázait, akiket 2023 október 7.-e után vettek őrizetbe. Ez azért is fontos, mert Izraelben jelenleg komoly viták folynak annak a törvénynek az elfogadásáról, miszerint az általuk terroristának vélt palesztinokat ki kell végezni, tehát rájuk halál várna a cionistáknál.

A túszok elengedése után a Hamász valamennyi tagja, aki hajlandó a békés együttélésre és leadja a fegyvereit, közkegyelmet kap. A Hamász azon tagjai, akik el akarják hagyni a Gázai övezetet, azoknak erre lehetőséget biztosítanak.

A Gázai övezetet egy politikailag el nem kötelezett palesztin testület kormányozná, akiket egy nemzetközi testület felügyelne. Ennek a Fehér Ház dokumentumában Béke bizottság a neve és Donald Trump az elnöke, de benne lesz Tony Blair volt brit miniszterelnök is. Ez a testület fogja kezelni a Gázai övezet újjáépítésének finanszírozását mindaddig, amíg a Palesztin Hatóság biztonságosan és hatékonyan vissza nem tudja venni az irányítást Gázában.

Szabad átjárást biztosítanának a palesztinoknak?

Senkit nem fognak kényszeríteni a Gázai övezet elhagyására, de aki el akar menni, az szabadon távozhat és ugyanilyen szabadon vissza is térhet.

A Hamász elfogadja, hogy semmiféle szerepet nem vihet a Gázai övezet kormányzásában. Minden katonai cselekményekhez használatos infrastruktúrát megsemmisítenek.

Az USA az arab országokkal együttműködésben létrehoz és Gázába küld egy nemzetközi egységet, akik a palesztin rendfenntartó alakulatokat támogatják majd. Ennek a Nemzetközi Stabilizációs Erőnek a jelenléte lesz a garancia arra, hogy Izrael nem szállja meg teljes egészében a Gázai övezetet. Emellett a csapatait egy közösen kialakított menetrend alapján vonja majd ki a területről.

Azt tudni, hogy a hét folyamán a Hamász Katarral és Egyiptommal is tárgyalásokat folytatott a tervről.

A baj megint csak ott van, hogy hiába hajlandó a békére a Hamász, ha Izrael azt mindig elutasítja. A Hámsztól mindent követelnek, túszokat, fegyverletételt, kivonulást, de cserébe Izraeltől nem követelik meg ugyanezeket. Jogos tehát a kétkedés a palesztinokban, hogy vajon nem támadják, illetve gyilkolják-e le őket egyből a cionisták, ha leteszik a fegyvert? Hiába a garancia a jólétükre és biztonságukra, amikor helyben, a házaik előtt, a hátuk mögött, mindenhol izraeli katonák vannak, akik bármikor – egyezmény, béketerv ide vagy oda – lelőhetik őket.

Trump béketerve: Palesztin szuverenitás helyett nemzetközi felügyelet

Dugin: Az izraeli vezetés a pokol kapuit nyitja meg

(HVG nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.07.27.)

Iráni kereskedelmi hajót lőttek ki az ukránok; közösségi összefogással folytatódik a Hazajáró; migráns mészárolt a parkolóbérlete miatt

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

Telegram-posztjaink (2026.07.26.)

Törökország hosszú távú stratégiát dolgozott ki Izrael ellen; migráns hajtott a tömegbe a berlini pride-on; zsidó telepesek végeztek ki négy palesztint Ciszjordániában

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

telegram

Gyerekek előtt mutogatta a s*ggét egy buzeráns; ombudsmani eljárás indult a Bűnvadászok ellen; embercsempészekkel működik együtt a migránsmentő Sea-Watch – Telegram-posztjaink (2026.07.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 26.

telegram

A bíróság a deviánsokat védi; elegük van az ukránoknak; meghalt a sokkoló élményben részesült cigány – Telegram-posztjaink 2026.07.24.

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 25.

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.