Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Indonézia kész húszezer katonát a független Palesztinába vezényelni a stabilizációért

„A palesztin állam elismerése a történelem helyes oldalán tett lépés” – mondta Prabowo Subianto indonéz elnök. Kijelentette, hogy kész 20.000 vagy még több katonát küldeni Gázába, hogy stabilizáló tényezőként működjenek a háború utáni rendezésben.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Prabowo Subianto indonéz elnök kedden az ENSZ Közgyűlésén kijelentette, hogy országa készen áll arra, hogy katonákat küldjön Gázába. Mindezt azért, hogy stabilizáló tényezőként működjenek a háború utáni rendezésben.

„Ha az ENSZ, a Biztonsági Tanács és a Közgyűlés úgy dönt, Indonézia készen áll arra, hogy 20 000 vagy akár több fiát és lányát küldje Gázába vagy máshová a béke megteremtése érdekében.

Ukrajnába, Szudánba, Líbiába – bárhová, ahol békét kell teremteni, bárhová, ahol a békét meg kell védeni”

– jelentette ki Prabowo Subianto.

Több mint 280 millió lakosával Indonézia a világ legnépesebb muszlim országa. Beszédében vezetője sürgette a kétállami megoldás megvalósítását a Közel-Keleten. Indonézia, sok más muszlim többségű országgal együtt, 1988-ban hivatalosan is elismerte Palesztinát.

„Indonézia ismételten megerősíti elkötelezettségét a palesztin probléma kétállami megoldása iránt. Csak ez vezethet békéhez. Biztosítanunk kell Palesztina államiságát”

– érvelt Subianto.


Egyre több ország ismeri el a független Palesztinát

Az elnök dicsérte a nyugati országok – köztük az Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada és Ausztrália – legutóbbi lépéseit, amelyekkel elismerték a palesztin államot.

„A palesztin állam elismerése a történelem helyes oldalán tett lépés”

– mondta Subianto.

„Most el kell ismernünk Palesztinát. Meg kell állítanunk a gázai humanitárius katasztrófát. A háború befejezése kell, hogy a legfőbb prioritásunk legyen”

– tette hozzá.

Az indonéz elnök közölte, hogy országa akkor fogja elismerni Izrael Államot, amikor Izrael hivatalosan elismeri a palesztin államot.

Indonézia nem tart fenn hivatalos diplomáciai kapcsolatokat Izraellel, de informális kapcsolatok léteznek az izraeli vállalatok révén, amelyek olyan kulcsfontosságú ágazatokban segítik az országot, mint a mezőgazdaság és az élelmezésbiztonság.

Évek óta tart a szóbeszéd, hogy Indonézia lehet a következő muszlim többségű ország, amely csatlakozik az Ábrahám-megállapodásokhoz és normalizálja kapcsolatait Izraellel.

Magyarország nem szavazta meg az ENSZ-ben Palesztina helyzetének rendezését

Az Egyesült Királyság, Kanada és Ausztrália is elismerte Palesztinát

Belgium is elismerné Palesztinát, és szankciókat vezet be Izrael ellen

(neokohn.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.07.27.)

Iráni kereskedelmi hajót lőttek ki az ukránok; közösségi összefogással folytatódik a Hazajáró; migráns mészárolt a parkolóbérlete miatt

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

Telegram-posztjaink (2026.07.26.)

Törökország hosszú távú stratégiát dolgozott ki Izrael ellen; migráns hajtott a tömegbe a berlini pride-on; zsidó telepesek végeztek ki négy palesztint Ciszjordániában

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

telegram

Gyerekek előtt mutogatta a s*ggét egy buzeráns; ombudsmani eljárás indult a Bűnvadászok ellen; embercsempészekkel működik együtt a migránsmentő Sea-Watch – Telegram-posztjaink (2026.07.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 26.

telegram

A bíróság a deviánsokat védi; elegük van az ukránoknak; meghalt a sokkoló élményben részesült cigány – Telegram-posztjaink 2026.07.24.

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 25.

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.